Επικράτησε με ανατροπή του σκορ!

Μια σημαντική νίκη ενόψει και της συνέχειας του πρωταθλήματος πήρε το Μελισσοχώρι, όπου ξεπέρασε το εμπόδιο της Νεάπολης στο γήπεδο του με 4 – 2, με τους τρεις βαθμούς για τον Αστέρα να έρχονται με ανατροπή του σκορ.

Ο Αστέρας Μελισσοχωρίου λοιπόν συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα και έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς, ενώ η Νεάπολη έμεινε στους οκτώ πόντους μετά την ήττα αυτή.

Στο 6ο λεπτό της συνάντησης ο Βαγγέλης Χαρούλης «άνοιξε» το σκορ με σουτ από θέση βολής, ενώ στο 42′ ο Ορέστης Γαρυφαλλόπουλος έφερε το ματς στα ίσια με κοντινή προβολή.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 1 – 2 για τους φιλοξενούμενους με πλασέ ύστερα από όμορφη ατομική ενέργεια και πάσα του Νίκου Μανώλη.

Η νέα ισοφάριση του σκορ και το 2 – 2 ήρθε στο 67′. Ο Χρήστος Αγγελακόπουλος βρήκε κενό χώρο και σούταρε έξω από τη μεγάλη περιοχή, κέρδισε τον Παπαναστασίου αφού έστειλε τη μπάλα στο «παράθυρο» της εστίας της Νεάπολης για το 2 – 2.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Λιντέρης εκτέλεσε κόρνερ και ο Νούσιας με κοντρόλ και ανάποδο εντυπωσιακό «ψαλιδάκι» πέτυχε την ολική ανατροπή και το 3 – 2 για τον Αστέρα.

Στο 77ο λεπτό ο Λιντέρης ήταν αυτός που «κλείδωσε» τη νίκη για τους γηπεδούχους, καθώς με πλασέ στη κόντρα του αγώνα πέτυχε το 4 – 2 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ!

Πάντως, οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 85′ ο Γιώργος Μέκρας αντίκρισε τη κίτρινη και συνάμα τη κόκκινη κάρτα και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια.

Αστέρας Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Γουργιώτης, Καραπέτσας, Μπιρόλ, Βουτιρίτσας (74′ Λιάγκας), Χαρούλης (90′ Σδράλης Αλ.), Λιντέρης, Αγγελακόπουλος (82′ Αβδουλάς), Νούσιας, Δημόπουλος (52 Ζαφειρίου).

Νεάπολη Λάρισας: Παπαναστασίου, Συγκούνας (72′ Ζαχαρούλης), Μέκρας Χρ., Μανδραβέλης, Μπαλαούρας, Μέκρας Γ., Τασιούλης (80′ Ζήγρας), Μπουχλαριώτης, Μπούνα, Μανώλης, Γαρυφαλλόπουλος.