Επικράτησε στην επανάληψη ο Λαρισαϊκός

Την εντός έδρας νίκη με 2 – 0 απέναντι στη Καρυά πανηγύρισε ο Λαρισαϊκός στο πλαίσιο της 15ης στροφής του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Οι «πράσινοι» του Γιώργου Χατζή έδωσαν συνέχεια στις επιτυχίες και πανηγύρισαν ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Έτσι, συνεχίζουν και στη δεύτερη θέση του πίνακα της βαθμολογίας έχοντας τριάντα τρεις βαθμούς.

Αντίθετα, η Καρυά έμεινε στη δέκατη τρίτη θέση και έχει εννέα βαθμούς έπειτα και από το αποτέλεσμα αυτό.

Στο δεύτερο μέρος και στο 72ο λεπτό ο Κώστας Κωνσταντάς με ωραίο τελείωμα ευτύχησε να βάλει μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ, ενώ στο 80ο λεπτό ο Νίκος Βάσσος πέτυχε τέρμα με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ και «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς της νίκης για τους «πράσινους».

Ακόμη, ο Σωτήρης Νταής είχε την ευκαιρία να βρει δίχτυα απέναντι στη Καρυά, όμως είδε τη προσπάθεια του να σταματά στο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

Λαρισαϊκός (Γιώργος Χατζής): Τάσης, Βασιλείου, Μικερτζής (57′ Τσιμπουκλής), Καραΐσκος (83′ Μαντζώνης), Κουλούρης, Κωφός, Γκέκας, Ανδρώνης, Νταής, Κωνσταντάς (81′ Δαλαμπύρας), Βάσσος.