Επιστροφή με τριάρα!

Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα ο Άρης Κουλουρίου, όπου πέρασε από τη Γλαύκη με σκορ 3 – 0!

Οι «κιτρινόμαυροι» μετά την εντός έδρας ήττα από τον Σ.Σ. Ραψάνης τη περασμένη αγωνιστική, επικράτησαν της Γλαύκης εκτός έδρας για τη 14η αγωνιστική και επέστρεψαν τα χαμόγελα στο συγκρότημα του Γιώργου Νεράτζη.

Με το σημερινό τρίποντο ο Άρης Κουλουρίου έφθασε τους είκοσι τρεις βαθμούς και συνεχίζει στη πέμπτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας, ενώ αντίθετα, η Γλαύκη βρίσκεται στη τελευταία θέση έχοντας μόλις, τέσσερις πόντους.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Αχιλλέας Ροκάς με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 79ο λεπτό από θέση βολής ο Θανάς έκανε το 0 – 2 για την ομάδα του Γιώργου Νεράτζη.

Τέλος, το 0 – 3 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 88ο λεπτό ο Γιάννης Κουρούκας με διπλή προσπάθεια.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Παπαγούλας, Κουρούκας, Δέλλας, Τσιάρας (86′ Καψάλης), Νεράτζης (20′ λ.τ. Ραπτοτάσιος), Ροκάς, Γκρέτσης, Μοσχοβίτης, Θανάς (80′ Θάνος), Ζαφειράκης, Κοττάκος.