Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα με εμφατική νίκη για την Ανάβρα

Επέστρεψαν τα «χαμόγελα» στη Προοδευτική Ανάβρας, καθώς οι «βυσσινί» με εμφατική νίκη (0 – 5) επικράτησαν του Μεσοχωρίου εκτός έδρας στην 28η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Το σύνολο του Γιώργου Λυκοκώστα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες στην αγωνιστική αυτή και με τους τρεις βαθμούς έφθασε τους τριάντα εννέα πόντους και την έβδομη θέση της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Θανάση Γάτσιου έμεινε στους έξι βαθμούς και τη τελευταία θέση…

Η αρχή των γκολ για την Ανάβρα έγινε στο 12′ με τον Γιώργο Καραντώνη, ενώ στο 33′ ο Ξύτσας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε δύο τα τέρματα για τους «βυσσινί».

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Γιώργος Καραντώνης βρήκε ξανά δίχτυα και πέτυχε το 0 – 3, ενώ στο δεύτερο μέρος του αγώνα και στο 66′ ο Αντώνης Γκαραλιάκος διεύρυνε το σκορ σε 0 – 4. Το τελικό 0 – 5 για τη Προοδευτική Ανάβρας διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό ο Ιμπρούσι.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Θανάσης Γάτσιος): Φράντζας, Πατσιτός Ν. (46′ Πατσιτός Θ.), Αλιπρασίτης, Καρατζιόλης, Λέτσιος, Τσιάρας, Καλογιάννης, Μαρκούγιας, Χαράλαμπος Κ., Καραγιάννης, Χαράλαμπος Γ. (62′ Μουσιός).

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Ξύτσας, Ιμπρούσι, Αποστόλου, Τζαβέλλας, Ντόντος, Ριζούλης, Καραντώνης, Κορδαλής, Παπαδόπουλος, Γκαραλιάκος, Τσαγκαλάς.