Επιστροφή στις νίκες για την Συκέα

Μετά από την ήττα στην γλαύκη με σκορ 3 – 2 ο σύλλογος της Συκέας επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας αυτήν την φορά την Δόξα Ραχούλας με σκορ 2 – 1.

Στο 37ο λεπτό ο Τάχατος έβαλε μπροστά την ομάδα του στο σκορ με διαγώνιο εξαιρετικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή με τον Μαλλιόπουλο να δηλώνει ανήμπορος να αντιδράσει.

Στο 75′ ο Δημήτρης Ντόκος κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα για τον σύλλογο της Συκέας με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Ο Παληγιάννης στο 80ο λεπτό με ωραία ενέργεια πέρασε τους αμυντικούς της Ραχούλας και αφού βγήκε απέναντι από τον Μαλλιόπουλο το πλασέ που έκανε χτύπησε στο δοκάρι με την μπάλα αμέσως μετά να κατευθύνεται άουτ.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 93ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Διαμάντη με κεφαλιά μέσα από την μεγάλη περιοχή μετά από σέντρα του Καραπετσάνη διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2 – 1.

Α.Ο. Συκέας (Δημήτρης Στάθης): Ξεσφίγγης, Ντόκος Γ., Παλάσκας Γ., Βασιλόπουλος, Λάζος (30′ λ.τ. Χασιώτης), Τέλιος, Τάχατος, Παληγιάννης, Παλάσκας Θ. (78′ Τσένης), Καρέλας (67′ Ντόκος Δ.), Λέτσιος.

Δόξα Ραχούλας (Γιώργος Λιάπης): Μαλλιόπουλος, Τσιάτας (85′ Τζανάκας), Μαυρομιχάλης, Θεοχαρούλης Μ. (80′ Θεοχαρούλης Αρ.), Διαμάντης, Γκομοσίδης, Καραπετσάνης, Κουμπόλι (50′ Τάχος), Γιαννακόπουλος, Καζάνι, Αργυρακούλης.