Επιστροφή στις νίκες για τη Λάρισα 2012!

Με τους τρεις βαθμούς από το γήπεδο της Νέας Πολιτείας έφυγε η Λάρισα 2012, καθώς επικράτησε με 3 – 1 της Αστραπής για την 22η αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Γιώργου Λιάπη επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες έπειτα από την εντός έδρας ήττα από την Αμυγδαλέα τη περασμένη αγωνιστική κι έφθασε τους τριάντα ένα βαθμούς, ενώ αντίθετα, το σύνολο του Βαγγέλη Μπρισίμη που προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα, δεν τα κατάφερε και συνεχίζει έχοντας συγκεντρώσει μέχρι τώρα, πέντε πόντους.

Η αρχή για τη Λάρισα 2012 έγινε στο 10ο λεπτό με τον Δημήτρη Κίτσιο να «ανοίγει» το σκορ με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ, ενώ δέκα λεπτά μετά, ο Κώστας Τσιάκος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Δημήτρης Κίτσιος από τον νεαρό γκολκίπερ, Σκάρλο.

Στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης τώρα, η ομάδα του Γιώργου Λιάπη κέρδισε νέο πέναλτι και ο Κώστας Τσιάκος από τα έντεκα βήματα βγήκε και πάλι νικητής, μιας και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3.

Το μόνο που κατάφερε η Νέα Πολιτεία με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ήταν να μειώσει σε 1 – 3 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αποστόλη Κατσιάνου.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σκάρλος, Χλωρός, Ζήσης, Κατσιάνος, Τόπης, Καλτσάς (46′ Σιάρκος), Βουβουσίρας (71′ Αντωνόπουλος), Πράπας (56′ Ασπετάκης), Πουρνάρας (46′ Σκόμπας), Σκουλίδης, Μπέτσης.

Λάρισα 2012 (Γιώργος Λιάπης): Παπαϊωάννου, Φλώρος Αντ., Φλώρος Βασ., Φλώρος Παντ., Πρίφτης, Κίτσιος Π., Μπέης (86′ Φλώρος Ν.), Σελήνης, Κίτσιος Δ., Τσιάκος, Μπόντε.