Επιστροφή στις νίκες για τον Κίσσαβο

Επέστρεψε στις νίκες ο Κίσσαβος Συκουρίου αφού επιβλήθηκε της Δήμητρας με 2 – 1.

Με τη νίκη αυτή ο Κίσσαβος πλησίασε κι΄ άλλο στην κορυφή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούνε στο 25′ με τον Αλεξανδρίδη να παίρνει το ριμπάουντ από σουτ του Πικούλη στο δοκάρι και να κάνει το 1 – 0.

Οι φιλοξενούμενοι όμως απάντησαν γρήγορα. Αφού προειδοποίησαν με διαγώνιο σουτ του Σαμαρά στο δοκάρι στο 30′ κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Μούσιο στο 33′ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να πετύχουν το νικητήριο όπως αποδείχθηκε γκολ με τον Καλιμμάνη από κοντά να γράφει το 2 – 1.

Οι γηπεδούχοι είχαν κι΄ άλλες ευκαιρίες να αυξήσουν το σκορ με τους Πικούλη, Κορδέλα και Αλεξανδρίδη όμως είτε αστόχησαν είτε νικήθηκαν από τον πολύ καλό Φιλοκώστα.

Κίσσαβος Συκουρίου (Χρήστος Ανδρεούδης): Πετγαζής, Γκρέτσης, Γκανάτσιος, Μαντζαρής (45’ Βαρσάμης), Κώτσιας Αντ., Καραποστόλης, Αγγέλης, Καλλιμάνης (85’ Γκαντόγλου), Κορδέλας (83’Λανάρας), Πικούλης, Αλεξανδρίδης.

Έπαιξαν και οι: Βαρσάμης, Λανάρας, Γκαντόγλου.

Δήμητρα Αγιάς (Βαγγέλης Μάνος): Φιλοκώστας, Γεωργοβίτσας, Βερβέρης, Μανωλακούδης, Μουσιός, Τσιαγκαλάς, Χατζής (75΄ Αθανασίου), Δεληγιάννης, Φλώρος, Σαμαράς, Γεράκας.