Επιστροφή στις νίκες για τον Σ.Σ. Ραψάνης

Μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από το Νέο Περιβόλι εκτός έδρας, ο Σ.Σ. Ραψάνης επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες στη 12η στροφή του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας με τη νίκη με 2 – 0 απέναντι στη Δάφνη Γλαύκης.

Με τη σημερινή νίκη η ομάδα του Βασίλη Καψούρη έφθασε τους είκοσι βαθμούς στη πέμπτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας, ενώ η Γλαύκη συνεχίζει στη τελευταία θέση με μόλις ένα βαθμό.

Με το «καλημέρα» οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα. Μόλις στο πρώτο λεπτό λοιπόν ο Κριστιάν Μπίμπα με προσωπική ενέργεια και πλασέ από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Γλαύκης κι έκανε το 1 – 0.

Έπειτα από δέκα λεπτά αγώνα, ο Τζέφρι Σινάν «χρίστηκε» σκόρερ με εντυπωσιακό ψηλοκρεμαστό σουτ από το χώρο του κέντρου.

Μάλιστα, το 2 – 0 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα με τα δύο γκολ να σημειώνονται από πολύ νωρίς, με το σύνολο του Βασίλη Καψούρη να χάνει σημαντικές ευκαιρίες με τους Κατσαμάκα, Μπίμπα και Τζέφρι Σινάν στο υπόλοιπο του αγώνα.

Σ.Σ. Ραψάνης (Βασίλης Καψούρης): Κοτσιανούλης, Ιωάννου, Λιάμης, Δικόπουλος, Κυριάκος, Γκαραγκούνης Γ. (70′ Χατζηϊωαννίδης), Σινάνι Κ., Γκαραγκούνης Ντ. (75′ Ρώμνιος), Σινάν Τζ., Κατσαμάκας, Μπίμπα.