Επιστροφή στις νίκες για το Χειμάδι!

Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες πέτυχε σήμερα το απόγευμα το Χειμάδι, όπου επικράτησε εκτός έδρας του Παραποτάμου με 3 – 1 για τη 5η στροφή του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Το συγκρότημα των Γιώργου Νούσιου – Σπύρου Ευαγγέλου τη περασμένη αγωνιστική ηττήθηκε από τον Πύρρο στην έδρα του και σήμερα έφυγε από το γήπεδο του Παραποτάμου με τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Έτσι, έφθασε τους έξι βαθμούς και βρίσκεται στην όγδοη θέση, ενώ στους τρεις πόντους και στη δωδέκατη έμεινε η ομάδα του Αχιλλέα Μάντζιαρη έπειτα και από αυτή την αγωνιστική.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα και στο 35ο λεπτό το Χειμάδι μπήκε μπροστά στο σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιώργου Νούσιου, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Σεβδαλής ύστερα από υπόδειξη του ρέφερι κ. Στάικου.

Τέσσερα λεπτά μετά, ήρθε η απάντηση από τον Κεραυνό Παραποτάμου με τον Βαλώζο να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του σε σουτ από πλεονεκτική θέση και στην επαναφορά τον Μπούμπουλη όπου σημάδεψε το ίδιο δοκάρι σε νέα προσπάθεια από θέση βολής.

Πάντως, λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με σκόρερ τον Πάσχο ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μπούμπουλη.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, το Χειμάδι μπήκε εκ νέου μπροστά στο σκορ αυτή τη φορά με σκόρερ τον Σεβδαλή και με ωραία κεφαλιά ύστερα από τη σέντρα του Γκόγκου.

Το τελικό 1 – 3 διαμορφώθηκε στο 50ο λεπτό με σκόρερ και πάλι τον Σεβδαλή, ενώ ο Τσιτσιούμης έχασε μοναδική ευκαιρία να μειώσει στο σκορ στο 68ο λεπτό, με τη προσπάθεια του να σταματά στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Χειμαδίου.

Τέλος, άριστη η διαιτησία του κ. Στάικου και σωστοί στις υποδείξεις τους οι βοηθοί κ. Χασιώτης και κ. Μπατζιανούλης, όπως μας ανέφεραν οι άνθρωποι του Χειμαδίου.

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Μαρκεγκάι (79′ λ.τ. Μπαρμπαγιάννης), Κίκε, Μήλιος, Ζήκος, Τσιτσιούμης, Πάσχος, Μπούμπουλης Ευάγγ., Μανδραβέλης (58′ Πραγκαφίλης), Κορδέλας (74′ Γραβάνης), Βαλώζος, Χατζής (52′ Μητσογιάννης).

Α.Ο. Χειμαδίου (Γιώργος Νούσιος – Σπύρος Ευαγγέλου): Πάσχος, Νούσιος Γ. Αχ., Παπακωστούλης, Τόπης, Παναγιωτίδης, Νούσιος Γ. Β., Γκόλαντας, Τζαβάρας (55′ Σαμαράς), Λίταινας (72′ Βλαχογιάννης), Σεβδαλής (66′ Μπούρας), Μπάτζιος (46′ Γκόγκος).