Επιστροφή στις νίκες με… αφιέρωση στον μπαμπά… Αλέξη

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα της Α.Ε. Κιλελέρ, παραμένοντας παράλληλα και στη κορυφή της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας (μαζί με τον Αετό Μακρυχωρίου τον οποίο και έχει στην ισοβαθμία) κερδίζοντας στην έδρα της με 2 – 1 την ομάδα του Ατρόμητου Αγίων Αναργύρων. Μία νίκη που αφιερώθηκε στον… Αλέξη Τζατζάκη.

55 έκανε τους βαθμούς του, το Κιλελέρ, αφήνοντας τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων στους 32 και εντός ζώνης πλέι-οφ και στο -3 από την 9η θέση που οδηγεί στη παραμονή στη κατηγορία, χωρίς… μπαράζ.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, στην επανάληψη και στο 63ο λεπτό, ο Κώστας Νεστορίδης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Φαρμάκα έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν άμεσα. Συγκεκριμένα στο 65ο λεπτό μετά από σέντρα του Αμαρλαριώτη και κεφαλιά του Πασχάλη Μπακαρτζή, το παιχνίδι ήρθε και πάλι στα ίσια.

Την λύτρωση και τους τρεις βαθμούς στους γηπεδούχους έδωσε στο 71′ ο Νίκος Φαρμάκας, λαμβάνοντας την εξαιρετική ασσίστ του Μπάμπη Παπαδημητρίου και χαρίζοντας τη νίκη με 2 – 1 στην ομάδα του Δημήτρη Δανιλούλη.

Τη νίκη αυτή, η ομάδα του Κιλελέρ, την αφιέρωσε στον χαρισματικό της επιθετικό, Αλέξη Τζατζάκη, που μεσοβδόμαδα έγινε για πρώτη φορά πατέρας, με την γυναίκα του να φέρνει στον κόσμο ένα υγιέστατο κοριτσάκι.

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Παπαρσένης, Φαρμάκας (72′ Γουρνάρης), Δούρος, Παλάσκας, Νεστορίδης, Ζιόμπουρας, Βράκας (86′ Κολοβός), Καρακάνος, Παπαδημητρίου, Κουσιώρας (81′ Γαγάρας), Τζατζάκης.

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων (Χρήστος Γραβάνης): Παυλόπουλος, Παύλου (81′ Αμαρλαριώτης Μ.), Αντωνίου, Τσιφλίζογλου, Παναγιώτου, Αμαρλαριώτης Θ. (70′ Μούμος), Κολοβός, Μητρακούλης, Τσιρβούλης, Μπακαρτζής, Δάσσιος.