Επιστροφή στις νίκες με «διπλό» στον Τύρναβο

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τον Τύρναβο έφυγε ο Κεραυνός Δρυμού, όπου κέρδισε την Ακαδημία με σκορ 2 – 0 για τη 12η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Τους δέκα οκτώ βαθμούς και τη πέμπτη θέση της βαθμολογίας έφθασε το σύνολο του Κώστα Καζάκη με αυτή τη νίκη, ενώ η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά παρέμεινε στους έντεκα βαθμούς και τη δωδέκατη θέση της βαθμολογίας.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Δημήτρης Γκόγκουρας απείλησε για τον Δρυμό και σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων, με τον Ευριπίδη Λαγιόκαπα να πετυχαίνει το 0 – 1 στο 27′ με σουτ από θέση βολής.

Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό, ο Δημήτρης Γκόγκουρας έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους, ενώ ένα λεπτό μετά, ο Θωμάς Καρακώστας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ανάγκασε τον Κόκκα σε δύσκολη απόκρουση όπου η μπάλα σταμάτησε στο δεύτερο δοκάρι και κατέληξε κόρνερ.

Από πλευράς Ακαδημίας Τυρνάβου, είχαν καλές στιγμές στον αγώνα οι Φράντσι Τσένα, Σαμπανλάρι και Ζυγογιάννης.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Καρκατσέλας (5′ λ.τ. Κόκκας), Ντούρος, Πότσης Γ., Παπαγεωργίου, Καραγιάννης, Τριανταφύλλου, Ζυγογιάννης, Τσένα, Πλιάτσικας (20′ Παπαδόπουλος Ηλ.), Χατζηκρανιώτης (60′ Άλα), Σαμπανλάρι (73′ Καλέμι).

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Αθανασόπουλος, Μιφτάρι, Δαχλύθρας, Κατσιαμήτας, Γκαντούνας Β. (68′ Γαλανός), Ζαγκλιαβός, Γκαντούνας Γ., Καρακώστας, Σουγλής (70′ Ρούσι), Γκόγκουρας (72′ Μπόλης), Λαγιόκαπας (74′ Κόγιος).