Επιστροφή στις νίκες με «διπλό» στο Τύρναβο

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το γήπεδο του Τυρνάβου ο Αετός Μακρυχωρίου, καθώς κέρδισε την ομώνυμη ομάδα με σκορ 0 – 2 για την 13η αγωνιστική της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας.

Με τη νίκη αυτή, το συγκρότημα του Δημήτρη Καπετανόπουλου έφθασε τους δέκα εννέα βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και ουσιαστικά επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες μετά την εντός έδρας ήττα από τον Φαλανιακό τη περασμένη αγωνιστική.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Νίκου Σακελλαρίου που διανύει μία περίοδο με μεγάλη προσπάθεια από τη τωρινή διοίκηση, συνεχίζει έχοντας έντεκα πόντους μετά και το σημερινό αποτέλεσμα.

Μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Αποστόλης Γκαμπέτας με δικό του τέρμα με ωραίο τελείωμα ύστερα από κάθετη πάσα του Παναγιώτη Φουσίκα έβαλε σε θέση οδηγού τον Αετό Μακρυχωρίου, με το 0 – 1 να αποτελεί και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 66ο λεπτό, ο Παναγιώτης Φουσίκας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ζήση Μαλάκου με το 0 – 2 να «κλειδώνει» ουσιαστικά και τη νίκη απέναντι στον Τύρναβο.

Ακόμη, στο 88ο λεπτό ο Ζήσης Μαλάκος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, με πλασέ με διπλή προσπάθεια και από κοντά, με αυτό ήταν το τελικό σκορ στο γήπεδο του Τυρνάβου.

Τύρναβος 2005 (Νίκος Σακελλαρίου): Βλιώρας, Καρράς, Κουτσοκέρας, Δασκαλόπουλος, Τατσελάρι, Γανός, Μπάκος Κ., Ντονούδης, Μπάκος Ι., Τσέσνα, Νταναβάρας.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Φαρμάκας, Σουφχάρας, Σιάτρας, Μάρκου, Πούτας, Καλούσης (70′ λ.τ. Μπέτσιος), Κλούρας, Τσιαντούλης (80′ Τζίκα Ίλ.), Αντωνόπουλος (90′ Τζίκα Ντ.), Γκαμπέτας (46′ Μαλάκος), Φουσίκας.