Επιστροφή στις νίκες με «διπλό»

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το γήπεδο των Αγίων Αναργύρων έφυγε ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, καθώς επικράτησε της τοπικής ομάδας με σκορ 3 – 1 για την 21η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τη Δήμητρα Γιάννουλης, η ομάδα του Σπύρου Μούτσιου κέρδισε το εκτός έδρας παιχνίδι και έφθασε τους τριάντα τρεις βαθμούς, ενώ το συγκρότημα του Γιάννη Τσιφλίζογλου έμεινε στους είκοσι οκτώ πόντους.

Στο 17ο λεπτό οι Άγιοι Ανάργυροι έχασαν μοναδική ευκαιρία να «ανοίξουν» το σκορ. Οι γηπεδούχοι λοιπόν κέρδισαν πέναλτι, όμως ο Σάκης Δάσσιος πλάσαρε από τα έντεκα βήματα και ο Σωτήρης Κουκούτσης απέκρουσε τη μπάλα κρατώντας το μηδέν για το Μελισσοχώρι.

Πέντε λεπτά μετά, ο Αγγελούλης με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0 – 1 και έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους στο σκορ, ενώ στο 43ο λεπτό ο Βαγγέλης Χαρούλης έκανε δύο τα τέρματα για το σύνολο του Σπύρου Μούτσιου.

Στο δεύτερο μέρος και στο 68′, ο Δημόπουλος κέρδισε πέναλτι μετά από υπόδειξη του κ. Χήτου και ο Νούσιας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3.

Το μόνο που κατάφερε ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων ήταν να μειώσει σε 1 – 3 στο 80′ με την όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη Μητρακούλη.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Ηγούμενος, Γκαραβέλης Ευθ. (69′ Γκότζος), Παναγιώτου, Αντωνίου (46′ Γκούγκλας), Ντουρουντάκης, Κολοβός, Νούσιος, Μητρακούλης, Αμαρλαριώτης (69′ Πολύμερος), Τζεμολάρι (57′ Γκαραβέλης Β.), Δάσσιος.

Αστέρας Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Αβδουλάς, Αγγελούλης, Μανακούσιος, Μπιρόλ, Χαρούλης (90′ Διαμαντής), Βουτυρίτσας (85′ Δανιλούλης), Ζαφειρίου (78′ Σδράλης Αλ.), Νούσιας, Λιάγκας (65′ Δημόπουλος).