Επιστροφή στις νίκες με εμφατικό σκορ!

Το νέο έτος ήρθε και το Κιλελέρ επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες με εμφατικό τρόπο, κερδίζοντας τη Μελία με 6 – 2 στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Οι «κιτρινόμαυροι» του Δημήτρη Δανιλούλη, πέτυχαν τη πρώτη νίκη για το 2018 κι έτσι επέστρεψαν στις νίκες ύστερα από το τελευταίο παιχνίδι του 2017 και την εκτός έδρας ήττα από το Μαυροβούνι.

Με αυτή τη νίκη, το Κιλελέρ έφθασε τους τριάντα τέσσερις βαθμούς και συνεχίζει στο -2 από τον Αετό Μακρυχωρίου, ενώ από την άλλη, η Μελία συνεχίζει στη προτελευταία θέση του πρωταθλήματος έχοντας μόλις επτά βαθμούς.

Την αρχή έκανε ο Μπάμπης Παπαδημητρίου στο 10ο λεπτό με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση πλαγίου άουτ του Γουρνάρη, ενώ επτά λεπτά μετά, ο Αλέξης Τζατζάκης με ωραίο σουτ έκανε το 2 – 0 για το Κιλελέρ.

Στο 32ο λεπτό ο Γαγάρας με ιδανικό πλασέ ύστερα από ωραίο συνδυασμό των παικτών του συνόλου του Δημήτρη Δανιλούλη ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ στο 41ο λεπτό ο Αλέξης Τζατζάκης και πάλι με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Δημήτρη Καρακάνου διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0!

Μάλιστα, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκορ 5 – 0, καθώς ο Αλέξης Τζατζάκης πέτυχε και νέο τέρμα, όπου παράλληλα σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα.

Μάλιστα, το δεύτερο μέρος ξεκίνησε και πάλι με γκολ για το Κιλελέρ και αυτό διότι ο Αποστόλης Ζιόμπουρας βρήκε δίχτυα μετά από σέντρα του Γαγάρα.

Το μόνο που κατάφερε η Μελία ήταν να μειώσει σε 6 – 1 και 6 – 2 στη συνέχεια του παιχνιδιού, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ.

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Παπαρσένης (46′ Γκέμας), Γουρνάρης (60′ Μπαλλάς), Κοκότσικας (60′ Βράκας), Παλάσκας, Νεστορίδης (46′ Μίλι), Κολοβός, Καρακάνος, Παπαδημητρίου, Ζιόμπουρας, Γαγάρας, Τζατζάκης.