Επιστροφή στις νίκες με τριάρα το Βλαχογιάννι!

Την εκτός έδρας νίκη με σκορ 3 – 0 απέναντι στη Νέα Πολιτεία πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα το Βλαχογιάννι στη 24η αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Νίκου Φακίτσα πήρε το πολυπόθητο τρίποντο και έφθασε στους τριάντα τρεις βαθμούς, ενώ στους είκοσι πόντους έμεινε η ομάδα του Κώστα Τσότσου έπειτα και από το σημερινό αποτέλεσμα.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Γιάννης Ιωαννίδης με καρφωτή κεφαλιά ευτύχησε να βάλει μπροστά στο σκορ το Βλαχογιάννι, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βρασίδα Κοντοθανάση.

Στην επανάληψη τώρα και στο 70ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με το γκολ του Βαγγέλη Ζηρδέλη, ύστερα και από τη πάσα του Δημήτρη Κοντοθανάση.

Τέλος, το 3 – 0 πέτυχε με όμορφο τελείωμα ο Δημήτρης Τόλιος έπειτα από επτά λεπτά και μετά από έξοχη ατομική ενέργεια…

Βέβαια, οι γηπεδούχοι απείλησαν με τους Παντελή Βενέτη και Βασίλη Φούντα, όμως το 0 – 3 ήταν το τελικό σκορ στη σημερινή αναμέτρηση.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Μπρέλλας, Σιάρκος, Γιαγιάκος (73΄λ.τ Μηνάς), Χασιώτης, Παπαμάνος, Μπατζέλας (49΄Χλωρός), Μπέτσης, Βενέτης, Φούντας, Κυριάκος, Τζουμάκης (79΄Ηλιούδης).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Χάμος, Αλεξίου (13΄λ.τ Χαράλαμπος), Βάλλας (82 Λάκης), Σουφχάρας, Ιωαννίδης, Αθανασούλης, Σαπουνάς (43΄λ.τ Γεωργούλης), Κοντοθανάσης Β., Ζηρδέλης, Κοντοθανάσης Δ., Τόλιος.