Επιστροφή στις νίκες οι Αμπελόκηποι!

Μετά την ισοπαλία της προηγούμενης αγωνιστικής, οι Αμπελόκηποι νίκησαν αυτή τη φορά τον Άρη Κουλουρίου με τελικό σκορ το 2 – 0.

Οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να πάρει κεφάλι στο σκορ από πολύ νωρίς. Συγκεκριμένα μόλις στο 11ο λεπτό, ο Ανδράς Γιαννάκης με ψηλοκρεμαστό σουτ από καλή θέση μετά από πάσα του Αποστόλη Τσιάμπα «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα οι Αμπελόκηποι κατάφεραν να «κλειδώσουν» το ματς στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης. Πάσα ο Λίλι Δόνος και ψηλοκρεμαστό σουτ του Αποστόλη Τσιάμπα που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον γκολκίπερ κάνοντας το 2 – 0. Μάλιστα έτσι έφθασε τα 8 γκολ στο πρωτάθλημα από πολύ νωρίς!

Βέβαια υπήρχαν κάποιες χαμένες ευκαιρίες για τον Άρη Κουλουρίου με τους Κοττάκο και Σταμέλο για να μπει ξανά στο παιχνίδι, αλλά το 2 – 0 παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης.

Στην ανάπαυλα του αγώνα οι άνθρωποι του Άρη Κουλουρίου προσέφεραν ανθοδέσμη με λουλούδια στη διοίκηση των Αμπελοκήπων προς τιμή του Δημήτριου Μόρα…

Αμπελόκηποι (Γιάννης Αλεξούλης): Μπονόμι, Πότσης, Καραχάλιος, Δούκας, Τσιόγκας, Δόνος Αν., Δόνος Λ., Γιαννάκης (25′ λ.τ. Χιούσα), Τριτάρης Β. (85′ Τζορμακλιώτης), Παλαμίδας (70′ Τριτάρης Αχ.), Τσιάμπας.

Άρης Κουλουρίου (Βασίλης Κυριάκος): Παπαγούλας, Τσιάρας, Κουρούκας (78′ Καρλιγκιώτης Απ.), Καλογερόπουλος, Καρλιγκιώτης Μ., Φασούλας, Σταμέλος (65′ Γαρυφαλλόπουλος (76′ Μιχόπουλος)), Δέλλας, Νεράτζης, Κοττάκος, Γκρέτσης.