Επιστροφή στις νίκες!

Τρεις αγώνες χωρίς νίκη μετρούσε η Δήμητρα Γιάννουλης, η οποία επέστρεψε στα… «τρίποντα» επικρατώντας με 3 – 0 του Φαλανιακού.

img_4821

Μετά από αυτή τη νίκη οι «πράσινοι» έφτασαν συνολικά τους 14 βαθμούς και ισοβαθμούν στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με τη Δόξα Αργυροπουλίου. Ενώ ο Φαλανιακός έμεινε στους 7 βαθμούς, υποχωρώντας στη 14η θέση της βαθμολογίας.

img_4823

Με τη συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου στον αγώνα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Όταν ο Άγγελος Αμπατζίδης με σουτ από πλάγια θέση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του.

img_4825

Ενώ λίγο μετά το πέρας του ημιώρου, η Δήμητρα Γιάννουλης απέκτησε διαφορά… ασφαλείας στο σκορ. Ο Τάσος Χατζηγρηγορίου ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κώστας Κοταρέλας και δεν αστόχησε διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

img_4828

Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Κεφαλιά του Χρήστου Λυγούρα από θέση βολής, απέκρουσε ο Μιχάλης Κυρανούδης,η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς.

img_4829

Οι παίκτες του Βασίλη Μπακογιάννη ωστόσο κατάφεραν πέντε λεπτά αργότερα να «καθαρίσουν» το ματς. Καθώς ο Τάσος Χατζηγρηγορίου με σουτ μέσα από τη περιοχή, μετά από ωραία ατομική ενέργεια έδωσε προβάδισμα τριών γκολ στην ομάδα του.

img_4830

Ο Φαλανιακός είχε κάποιες χαμένες ευκαιρίες με τους Λυγούρα Χρ., Παπαγεωργίου, ενώ «άτυχος» στάθηκε και ο Κώστας Μαχαίρας που το σουτ του στο 85΄χτύπησε στο δοκάρι της εστίας και κατέληξε άουτ, με το 3 – 0 να είναι το τελικό σκορ.

img_4852 img_4854

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Κυρανούδης, Καραγιώργος, Εμμανουήλ, Ντούφας, Γκουντρουμπής, Θώμος, Γκατζούλης (80′ Σινάνι), Κοταρέλας, Αμπατζίδης (60′ Σπανός), Χατζηγρηγορίου (65′ Ντάλλας), Μπαρούτας.

Φαλανιακός (Φερραίος Γιαννακός): Καλαμάτας, Μαχαίρας, Βαρσάμης, Αλατάς Δ., Πανταζής Γ., Λυγούρας Β. (70′ Ντανίκας), Φατούρας (65′ Κλούρας), Λιλολάρι, Λυγούρας Χρ., Παπαγεωργίου, Κόκκινος Ι. (55′ Αλεξανδρής).