Επιστροφή στις νίκες

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσε ο Α.Ο.Σουφλαρίων όπου για την 10η αγωνιστική της Β ΕΣΚΑΘ επικράτησε της ομάδας των Κελτών ξεπερνώντας έτσι το τελευταίο ανεπιτυχή αποτέλεσμα και φτάνοντας το ρεκόρ στο 8-1.

Το παιχνίδι ήταν κακό από άποψη ποιότητας με τα Σουφλάρια να παίρνουν από την αρχή ένα προβάδισμα στο σκορ και την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται 6-16.Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι πολύ άστοχες με τους τυπικά γηπεδούχους Κέλτες να δυναμώνουν την άμυνά τους αλλά να μην μπορούν σε καμία περίπτωση να επιστρέψουν στην διεκδίκηση του παιχνιδιού.

Έτσι έπειτα από ένα αδιάφορο δεύτερο ημίχρονο το τελικό 30-43 ήρθε φυσιολογικά με τα Σουφλάρια να κοιτούν πλέον τον επόμενο εντός έδρας αγώνα με την ομάδα του B.C Βόλος.

Τα δεκάλεπτα: 6-16, 12-24, 18-32, 30-43

Κέλτες (Τσοντσώνης): Οικονόμου 3, Τσοντσώνης 8(2), Πούλιος 2, Λάκης 1, Μανώλης, Ποντίκας 10, Σταμάτης 4

Σουφλάρια (Κυρατζής): Μπαργιώτας 2, Νιαβής 15 (4), Καστώρης Δ. 2, Κατσιάνης 1, Παπαδούλης 2, Ναβροζίδης 4, Πολυμέρου 3, Ρίζος 8, Καστώρης Ζ. 2