Επιτέλους νίκη για τη Μελία!

Τη δεύτερη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣΛ πήρε η Μελία στην εντός έδρας αναμέτρηση με τους Αμπελόκηπους με σκορ 2 – 1. Η νίκη ήρθε από το πρώτο ημίχρονο!

Έτσι, η ομάδα του Βαγγέλη Τάχου έφθασε τους έξι βαθμούς, ενώ στους οκτώ βαθμούς έμεινε το συγκρότημα του Ζήση Χολέβα ύστερα και από το πέρας της ένατης αγωνιστικής.

Μόλις στο 11ο λεπτό ο Ορέστης Γαρυφαλλόπουλος κατάφερε να βάλει μπροστά τη Μελία στο σκορ με ψύχραιμο πλασέ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Αποστόλης Βούκουτος σκόραρε για τους γηπεδούχους και έδωσε σκορ ασφαλείας στους γηπεδούχους.

Η απάντηση από τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 40ο λεπτό, με τον Λίλι Δόνο να σκοράρει με δυνατό σουτ από πλεονεκτική θέση, με το 2 – 1 ωστόσο να μένει μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του κ.

Μάλιστα, η Μελία τελείωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, μιας και ο Δημητρίου αποβλήθηκε έπειτα από απόφαση του κ.

Ένωσις Μελία (Βαγγέλης Τάχος): Κορέντης, Ντινούλης, Δημητρίου, Τσούτσας, Παπαγεωργίου, Γαρυφαλλόπουλος Δ., Σπύρου, Κόλα (67′ Τζαβέλλας), Γαρυφαλλόπουλος Ορ. (71′ Παναγιωτόπουλος), Αγγελακόπουλος, Βούκουτος.

Αμπελόκηποι (Ζήσης Χολέβας): Φραχόλι, Δούκας, Καραγιάννης, Σούμπασης, Βεργής, Δόνος Λ., Χιούσα Μπ., Μπονόμι, Χιούτσα Τσ., Μπόλος (54′ Τσαούσης), Μάτα (77′ λ.τ. Μπεκιάρης).