Ευρεία νίκη από το πρώτο ημίχρονο για τους Γόννους

Ακόμη μία νίκη πανηγύρισε στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας ο Όλυμπος Γόννων, όπου κέρδισε αυτή τη φορά στην έδρα τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας με σκορ, 3 – 0.

Η ομάδα του Δημήτρη Κωστή έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες και συνεχίζει μόνη στη πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας δέκα τρεις βαθμούς, ενώ στην αντίπερα όχθη, η ομάδα του Νίκου Παπανικολάου δεν πήρε κάτι από το παιχνίδι κι έμεινε στους δύο βαθμούς και τη δέκατη πέμπτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 12ο λεπτό ο Παναγιώτης Κολτσίδας τροφοδότησε τον Τριαντάφυλλο Σερίφη και ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 1 – 0 για τους Γόννους.

Στο 34ο λεπτό οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Βαγγέλη Μπούμπουλη και δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Φιλοκτήτη Μελιβοίας.

Με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ο Τριαντάφυλλος Σερίφης έκανε τη κάθετη πάσα με αποδέκτη τον Γιώργο Ζαϊρέ κι εκείνος με σουτ από θέση βολής πέτυχε το 3 – 0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Παπαζήσης, Μπούμπουλης Αθ. (75′ Γκαγκανάσιος), Γκουγκουλιάς Ν., Τζήκας Δ. (55′ Μπαρούτας), Γκουγκουλιάς Χρ., Τσούγιας, Μπούμπουλης Ευάγγ., Κολτσίδας, Ζαϊρές (80′ Πανδρεμένος), Σερίφης (60′ Πραγκαφίλης), Κώτσιας.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Κιλιργιώτης, Γκουντάρας, Πασιάς Π., Πασιάς Δ., Χαρατσής, Κουβαράς, Λαδάς, Κοταρέλας, Καπετάνιος, Ντούμος, Μαλλιάρας.