Ευρεία νίκη για τη Γιάννουλη στο Ελευθεραί

Με ένα γκολ στο πρώτο μέρος και δύο στην επανάληψη, η Δήμητρα Γιάννουλης επικράτησε με 3 – 0 του Ελευθεραί εκτός έδρας στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Οι «πράσινοι» με τη νίκη αυτή έφθασαν τους τριάντα εννιά βαθμούς και την ένατη θέση, ενώ τα «λιοντάρια» παρέμειναν στους τριάντα ένα βαθμούς και τη δωδέκατη θέση της βαθμολογίας μετά το αποτέλεσμα αυτό.

Στο 20ο λεπτό ο Αντώνης Ραμάι έκανε το 0 – 1 για τη Γιάννουλη, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και στο 48ο λεπτό ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Γιάννης Μαυρουδής σκόραρε απέναντι στη πρώην του ομάδα, το Ελευθεραί και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, με αυτό να είναι το τελικό αποτέλεσμα παρά τις όποιες προσπάθειες είχαν οι παίκτες του Δημήτρη Δανιλούλη να σημειώσουν γκολ.

Α.Ο. Ελευθεραί (Δημήτρης Δανιλούλης): Μόσιαλος, Καρβούνης, Κουτσοδόντης, Βλησαρούλης, Δάσσιος, Χατζής Γ., Καλφούντζος, Ζησόπουλος, Θεοδώρου, Χατζής Κ., Μασρί.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης): Μαστοροδήμος, Μπλιάμπλιας, Κατέρης (46′ Μονάντερος), Παπακωνσταντίνου, Ντούφας, Θώμος, Μαυρουδής Ι. (63′ Γκιολένα), Μπάμπαλης, Χατζηγρηγορίου (71′ Βιλανάκης), Ραμάι (71′ Τσακνάκης), Καρέλας.