Ευρεία νίκη για τον Ηρακλή Λάρισας…

Συνέχεια με νέα νίκη για τον Ηρακλή Λάρισας, όπου επικράτησε και της Λάρισας 2012 με 3 – 0 στο γήπεδο της Νεάπολης.

Η ομάδα του Χρήστου Χατζηλιάδη πέτυχε ακόμη μία ευρεία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και έφθασε τους τριάντα επτά πόντους, με το συγκρότημα της Νεάπολης να συνεχίζει στη δεύτερη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, η ομάδα της Λάρισας 2012 που προπονείται εδώ και λίγο καιρό κάτω από τις οδηγίες του Σπύρου Μπέλτσιου, καθώς αποχώρησε από την ενεργό δράση και ακολούθησε τον δρόμο της προπονητικής, δεν τα κατάφερε και έμεινε στους δέκα τρεις βαθμούς.

Η αρχή για τους «κυανόλευκους» έγινε στο 21ο λεπτό με σκόρερ τον Γιώργο Φώτο με ωραίο τελείωμα μετά από πάσα του Γιώργου Κακαβίτση, ενώ το πρώτο μέρος «έκλεισε» με 2 – 0 υπέρ των γηπεδούχων, χάρη στο δεύτερο τέρμα με τη φανέλα του Ηρακλή, Γιώργου Κακαβίτση με πλασέ εντός της αντίπαλης περιοχής.

Στην επανάληψη του ματς και στο 78ο λεπτό, ο Αποστόλης Τσιάγκος που έκανε ντεμπούτο με το λαρισινό συγκρότημα συνδυάστηκε ωραία με τον Δημήτρη Κίτσιο και ο τελευταίος πλάσαρε από πλεονεκτική θέση για γκολ, όμως ο Πέτρος Καραναστάσης αντέδρασε σωστά και κράτησε το μηδέν για τους γηπεδούχους.

Προς το τέλος της συνάντησης στο γήπεδο της Νεάπολης, ο Ηρακλής Γκιουρσάνης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και πάλι από κάθετη πάσα του Γιώργου Κακαβίτση με ψύχραιμο πλασέ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Λάμπρου (60′ Δολιάνης), Φορτομάρης, Γιαννακόπουλος, Ψωμολιάς, Μανιώτης, Γκιουρσάνης, Νάστας (75′ Χρηστίδης), Φώτος (78′ Ράχης), Ζαφειρίου (85′ Ζάρρας), Κακαβίτσης.

Λάρισα 2012 (Σπύρος Μπέλτσιος): Παπαζήσης, Κίτσιος Π., Βλιώρας, Φλώρος Αντ., Φλώρος Παν. (15′ λ.τ. Ευθυμίου Γ., Κίτσιος Δ., Μπόντε (70′ λ.τ. Καραγιάννης), Τσιάγκος, Πετκολάι, Δημόπουλος, Τσιτσόπουλος (75′ Φλώρος Ν.).