Ευρεία νίκη για τον Λαρισαϊκό

Με σκορ 3 – 0 ο Λαρισαϊκός ξεπέρασε το εμπόδιο της Ανθούπολης για την 18η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Οι «πράσινοι» του Μανώλη Μπατσαρά έφθασαν τους τριάντα βαθμούς και συνεχίζουν στη πέμπτη θέση της βαθμολογίας, ενώ οι «βυσσινί» του Βάιου Καραφέρη έμειναν στους είκοσι τρεις βαθμούς και την έβδομη θέση της βαθμολογίας.

Στο 50ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Δημουλός με πλασέ από κοντά μετά από ασταθή απόκρουση του γκολκίπερ της Ανθούπολης «άνοιξε» το σκορ στο παιχνίδι κι έβαλε τον Λαρισαϊκό μπροστά στο παιχνίδι.

Στο 65ο λεπτό του αγώνα, ο Χρήστος Φωκαΐδης αυτή τη φορά πέτυχε γκολ μετά από όμορφη κάθετη πάσα του Μανωλόπουλου.

Το τελικό 3 – 0 για την ομάδα του Λαρισαϊκού διαμόρφωσε ο Σταύρος Μανωλόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος μετά από υπόδειξη του κ. Βασιλού.

Λαρισαϊκός (Μανώλης Μπατσαράς): Κουκουφίκης, Καζαντζής, Μπαλαμώτης Δ., Ακρίβος (46′ Θέμελης), Μαντζιώνης (55′ Δημουλός Γ.), Κωφός (47′ Τσιμπουκλής), Ανδρώνης, Μανωλόπουλος, Φωκαΐδης (70′ Σούμπασης), Κωνσταντάς, Δημουλός Κ.