Ευρεία νίκη για τον Πύρρο και είναι κοντά στη πρώτη «τριάδα»!

Με το ευρύ 3 – 0 ο Πύρρος επικράτησε στο γήπεδο της Αγιάς της Προοδευτικής Ανάβρας κι έτσι βρίσκεται στο μείον δύο από τη πρώτη «τριάδα» του πίνακα της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε λοιπόν και η ομάδα του Κώστα Βασίλη με τη νίκη αυτή έφθασε τους πενήντα δύο βαθμούς και ανέβηκε στη τέταρτη θέση, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Γιώργου Λυκοκώστα έμεινε στους τριάντα έξι βαθμούς και την όγδοη θέση της βαθμολογίας.

Η αρχή για τους φιλοξενούμενους στα γκολ έγινε στο 29′, εκεί όπου ο Κλαούντιο Μούρι έκανε το 0 – 1, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 55ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα για τον Πύρρο, όπως και τα προσωπικά του γκολ απέναντι στην Ανάβρα.

Στη συνέχεια του ματς και στο 88ο λεπτό, ο Αλλιάι βρήκε κι εκείνος δίχτυα με ωραίο τελείωμα και διαμόρφωσε έτσι το τελικό σκορ.

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Ξύτσας, Τζιάφος, Καρβουνιάρης (46′ Φιλοκώστας), Τζαβέλλας (59′ Τσαγκαλάς), Ντόντος, Ριζούλης, Καραντώνης (77′ Παφίλης), Γιαννουλέας, Κορδαλής, Γκαραλιάκος, Παπαδόπουλος.

Πύρρος (Κώστας Βασίλης): Κουσιάς, Μαρούδης, Πότσης (75′ Τσάκουλης), Λέτσιος, Μάρης, Κάτσας, Τζιόγκας (65′ Λίτσα), Αλλιάι, Νικούλης (80′ Κάτσης), Μούρι (70′ Αγκόλι), Λεσάι.