Ευρεία νίκη για τον Πύρρο!

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στην επανάληψη, ο Πύρρος επικράτησε του Μεσοχωρίου στο γήπεδο της Γαλήνης στο πλαίσιο της 26ης «στροφής» του πρωταθλήματος της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Ακόμη μία νίκη σημείωσε το συγκρότημα του Κώστα Βασίλη κι έτσι έφθασε τους σαράντα εννέα βαθμούς, ενώ η ομάδα του Θανάση Γάτσιου παραμένει στη τελευταία θέση έχοντας μόλις έξι πόντους.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Αλέξανδρος Κάτσας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ τρία λεπτά μετά, ο Άλκης Νικούλης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενουμένων με σουτ από θέση βολής.

Στο 20ο λεπτό ο Αλλιάι με σουτ μετά από κάθετη πάσα του Μάριου Λάττα έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους, ενώ στο δεύτερο μέρος και στο 50′ ο Άλκης Νικούλης πέτυχε το 3 – 0 με ψύχραιμο πλασέ, καθώς πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα, Δημήτρη Πατσιτό.

Πύρρος (Κώστας Βασίλης): Κιόρογλου, Πότσης, Τσάκουλης, Λέτσιος, Παύλου, Κάτσας (75′ Μαρούδης), Λάττα, Τζιόγκας, Νικούλης (80′ Λίτσα), Αλλιάι, Λεσάι (70′ Αγκόλι).

Ελπίς Μεσοχωρίου (Θανάσης Γάτσιος): Πατσιτός Δ., Μαρκούγιας, Λέτσιος, Καλογιάννης, Τσιάρας, Κουζιώνης, Κουγιαγκάς (70′ Χαράλαμπος), Καραγιάννης, Μουσιάρης, Μούσιος, Καραμάνος (50′ Φράντζας).