Ευρεία νίκη και επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα!

Με σκορ 3 – 0 ο Φαλανιακός επικράτησε του Αετού Αμυγδαλέας στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες στην Α΄ΕΠΣΛ!

Το σύνολο των Τάσου Μπεριτζά – Μιχάλη Μαλαμά επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες μετά την ήττα από τη Λάρισα 2012 τη προηγούμενη αγωνιστική κι έτσι με τη νίκη αυτή έφθασε τους πενήντα βαθμούς.

Στην αντίπερα όχθη, η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη δεν μπόρεσε να αποκομίσει το θετικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι της Φαλάνης κι έτσι παρέμεινε στους δέκα επτά βαθμούς και τη τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Μόλις στο 15ο λεπτό του αγώνα ο Κώστας Τσιάκος με δικό του τέρμα με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ τον Φαλανιακό και το 1 – 0 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 54ο λεπτό ο Γιώργος Λεσάι διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους με ωραίο σουτ, ενώ έξι λεπτά μετά, στη προσπάθεια του να διώξει από την άμυνα της Αμυγδαλέας, ο Βαρλάγκας σημείωσε αυτογκόλ από ενέργεια του Κώστα Τσιάκου και οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν έτσι το τελικό 3 – 0, αφού τίποτε δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε.

Η οικογένεια του ΑΣ Φαλανιακού (Διοίκηση, Προπονητές, Ποδοσφαιριστές, Φροντιστής) αφιερώνουν τη σημερινή νίκη στον ποδοσφαιριστή, Βασίλη Φλώρο, του εύχονται από καρδιάς καλή επιτυχία και ταχεία ανάρρωση, στην χειρουργική επέμβαση στο γόνατο, που θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Πέμπτη από τον χειρούργο ορθοπεδικό κ Γιώργο Μπασδέκη.

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Μιχάλης Μαλαμάς): Μάλτζιαρης, Μάνικος, Βαρσάμης (65′ Καρακίτσιος), Σούλι, Πανταζής Γ., Λυγούρας Β., Μαχαίρας, Παππάς (65′ Ντανίκας), Λεσάι (60′ Δημητρέλης), Ιωαννίδης (75′ Ακριβόπουλος), Τσιάκος.

Αετός Αμυγδαλέας (Μάκης Αλεξούδης): Κωνσταντίνου, Καλαϊτζής, Βαρλάγκας, Περδίκης, Παπακωστούλης (72′ Μακρίδης), Παραφέστας, Παρασκευούδης, Ντάλλας, Κουρούκας (75′ Γκαραβέλης), Φιλίππου (15′ Πλης), Παπαδάμου (65′ Ντάσκας).