Ευρεία νίκη με το «καλημέρα» για το Αβέρωφ!

Έχοντας στη σύνθεση του πολλά νεαρά παιδιά, ο ΠΑΟΛ Αβέρωφ επιβλήθηκε του Πανιωνίου Νέας Σμύρνης με 3 – 0 στη πρεμιέρα της Β΄ΕΠΣΛ στο γήπεδο του και έστειλε το μήνυμα πως και τη φετινή σεζόν η ομάδα θα στηριχθεί και πάλι σε νεαρές ηλικίες όπως κάνει άλλωστε τα τελευταία χρόνια.

Δίχως να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα, η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα έφθασε στην εντός έδρας νίκη στο παιχνίδι της πρεμιέρας, απέναντι στον Πανιώνιο, όπου έμεινε με δέκα παίκτες στο 84ο λεπτό λόγω της αποβολής του Παναγιώτη Παϊτέρη.

Το πρώτο γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Μητσιός στο 23ο λεπτό με την όμορφη απευθείας εκτέλεση κόρνερ, ενώ το 2 – 0 έκανε ο Παρλάντζας με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 41ο λεπτό του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 62ο λεπτό, ο έμπειρος Ηλίας Λιλολάρι βρήκε δίχτυα, ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στη σημερινή αναμέτρηση.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Μάνος (87′ Σδούγκας), Μούτσα, Κοτρώτσιος Χρ., Λιλολάρι, Μητσιός (71′ Κωστούλας), Πατρίκης, Κουτσάκης, Κοτρώτσιος Αθ., Παρλάντζας, Ντέκας, Κουσιάς (74′ Σωτήρης).

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Ιορδανίδης, Βασιλείου (73′ Καρδαμήλης), Φλώρος Παντ., Σερέτης (46′ Κίτσας Γ.), Κουμαντζέλης (32′ λ.τ. Σκέντζας Χρ.), Κίτσας Γερ., Γκαρίλης, Παϊτέρης Π., Δημόπουλος, Ελιζόπουλος Σ., Παϊτέρης Σ.