Ευ(Χ)αριστήθηκαν ματς στο Κιλελέρ…

Με το τελικό σκορ 3 – 3 Κιλελέρ και Λάρισα 2012 άφησαν ευχαριστημένους όσους βρέθηκαν στο γήπεδο του Κιλελέρ προκειμένου να παρακολουθήσουν από κοντά το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Ένα γεμάτο από γκολ παιχνίδι λοιπόν, Κιλελέρ και Λάρισα 2012 πήραν από ένα βαθμό μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Έτσι, η ομάδα των Φώτη Πλίτση – Γιάννη Βαΐτση έφθασε τους τριάντα επτά βαθμούς, ενώ το σύνολο του Σπύρου Μπέλτσιου τους είκοσι πέντε πόντους στον βαθμολογικό πίνακα της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Μόλις στο 10ο λεπτό ο Δημήτρης Καρακάνος έκανε το 1 – 0 για το Κιλελέρ, ενώ η Λάρισα 2012 είχε άμεση απάντηση με τον Μάκη Κόκκινο δύο λεπτά όπου έκανε το 1 – 1.

Στο 20ο λεπτό του αγώνα ήρθε και η ανατροπή του σκορ και το 1 – 2 για τους φιλοξενούμενους με τον Αποστόλη Τσιάγκο, ενώ στο 53′ ο Θωμάς Παλάσκας πέτυχε τη νέα ισοφάριση του σκορ και το 2 – 2.

Προς το φινάλε της αναμέτρησης και στο 85ο λεπτό ο Θανάσης Αργύρης έδωσε το προβάδισμα στο Κιλελέρ, ενώ στο 90′ ο Δημήτρης Βλιώρας ισοφάρισε για τελευταία φορά στο ματς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμορφώνοντας έτσι το τελικό, 3 – 3.

Α.Ε. Κιλελέρ (Φώτης Πλίτσης): Παναγιωτόπουλος, Κολοβός (46′ Μουρατάι), Ζιόμπουρας, Κολιός, Παλάσκας, Καρακάνος, Αργύρης, Παπαγιαννούλης (46′ Γουρνάρης), Κουσιώρας, Λαβαντσιώτης, (86′ Φορτομάρης), Παπαχρήστος.

Λάρισα 2012 (Σπύρος Μπέλτσιος): Παπαζήσης, Κίτσος Π., Δημόπουλος, Κουκουτσέλος, Φλώρος Π., Πετκολάι, Κίτσιος Δ., Τσιάγκος, Κόκκινος (65′ Σκέντζας), Μπόντε, Βλιώρας.