Εύκολα η «Πέλα»!

Η Πελασγιώτιδα φιλοξένησε για την 16η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας την Ομόνοια και πήρε τη νίκη με 3 – 0.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πάρουν το προβάδισμα, πετυχαίνοντας γκολ σε ένα πολύ κρίσιμο χρονικό σημείο του αγώνα. Συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Έξαρχος με όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1 – 0 που παρέμεινε μέχρι την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα η Πελασγιώτιδα «άγγιξε» το δεύτερο γκολ στο 70′. Εξαιρετικό σουτ του Δαμασιώτη, όμως είδε τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι. Όμως δέκα λεπτά αργότερα, ο Μότσης με πλασέ από θέση βολής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Μάλιστα στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Βάιος Γκαραβέλης μετά από σέντρα από τα αριστερά του Χαραλάμπους με όμορφο τελείωμα νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 0. Για την Ομόνοια υπήρχαν τρεις ευκαιρίες, όμως ο Μωϋσιάδης δεν κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί.

Πελασγιώτιδα Λάρισας (Βασίλης Δραγατζίκης): Ξύτσας, Τέλλιος, Κιός, Γκότζος, Γκαραβέλης Θ. (75′ Ντάφης), Γελαλής, Τσαβαλιάς (65′ Μότσης), Δαμασιώτης, Έξαρχος (80′ Χαραλάμπους), Γκαραβέλης Β., Μαροσούλης.

Ομόνοια (Λάζαρος Λαζαρίδης): Κοσμάς, Μακρής, Τανός, Μπομπότης, Μούτσα, Δάλλας, Πατέτσιος, Μπράτσος (65′ Λόης), Γκούτρας, Δανιλούλης (22′ λ.τ. Κουτσογιαννούλης), Μωυσιάδης.