Εύκολα ο Ηρακλής Λάρισας

Δίχως να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο Ηρακλής Λάρισας συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α’1 ΕΠΣ Λάρισας, επικρατώντας με 3 – 1 του Ολύμπου Γόννων.

Οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης πήραν ακόμη τρεις βαθμούς και συνεχίζουν απτόητοι τη πορεία τους προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος, παραμένοντας στην 1η θέση με 46 βαθμούς. Από την άλλη, οι Γόννοι βρίσκονται στην 6η θέση με 29 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι είχαν επιβάλλει τον ρυθμό τους και λίγο μετά το πρώτο εικοσάλεπτο, μπόρεσαν να σφραγίσουν την ανωτερότητά τους με ένα γκολ. Συγκεκριμένα στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ηρακλής Γκιουρσάνης με σουτ «άνοιξε» το σκορ.

Μάλιστα ο ίδιος παίκτης λίγο αργότερα «χτύπησε» ξανά για την ομάδα του. Στο 32′ λοιπόν ο Ηρακλής Γκιουρσάνης μετά από κάθετη πάσα του Στέφανου Σουλτούκη, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διπλασιάζοντας τα τέρματα του Ηρακλή Λάρισας.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Τσακμακίδη «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη. Διότι στο 65ο λεπτό, ο Δημήτρης Αποστόλου με πλασέ μετά από ωραία ατομική ενέργεια χρίστηκε σκόρερ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Ο Όλυμπος Γόννων το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει λίγο αργότερα για το τελικό 3 – 1.

Ηρακλής Λάρισας (Γιάννης Τσακμακίδης): Μαγαζιώτης, Πατσής, Ψωμολιάς, Φορτομάρης, Λιάνος, Μολάς (80′ Μπάρδας), Μπάμης, Σουλτούκης (70′ Φώτος), Γκιουρσάνης (82′ Σπανός), Ζαφειρίου, Αποστόλου.