Εύκολο απόγευμα για το Μαυροβούνι…

Τη τέταρτη νίκη σε έξι παιχνίδια πρωταθλήματος σημείωσε το Μαυροβούνι, που επικράτησε με 4 – 2 του Φιλοκτήτη Μελιβοίας στην 6η στροφή της Α΄1 ΕΠΣΛ! Τέσσερα γκολ από την αρχή για τους γηπεδούχους και τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Από το πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Λάζαρου Αγγλόπουλου «καθάρισε» την υπόθεση νίκη και έφθασε τους δώδεκα βαθμούς. Αντίθετα, το σύνολο του Αποστόλη Ευαγγέλου δεν μπόρεσε να πάρει κάτι θετικό από την εν λόγω αναμέτρηση και παραμένει στη τελευταία θέση του πίνακα της βαθμολογίας δίχως βαθμό μέχρι τώρα.

Την αρχή λοιπόν στο ματς έκανε ο Σάββας Χατζηλιάδης στο 16ο λεπτό όπου βρήκε δίχτυα και «άνοιξε» το σκορ στο ματς. Τρία μόλις λεπτά αργότερα, ο Βούκουτος ήταν ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος για το Μαυροβούνι, με τον Σάββα Χατζηλιάδη να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 26′ και με ιδανικό τελείωμα να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος της συνάντησης και στο 74′, το Μαυροβούνι διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0 με σκόρερ αυτή τη φορά τον Δημήτρη Αρσένη και τους γηπεδούχους να «κλειδώνουν» ουσιαστικά τη νίκη και να κατακτούν τους τρεις βαθμούς.

Το μόνο που κατάφερε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας ήταν να μειώσει σε 4 – 1 στο στο 81ο λεπτό με σκόρερ τον Δημήτρη Πασιά και τον ίδιο παίκτη να ξανά βρίσκει δίχτυα στο 90′ και το 4 – 2 να αποτελεί το τελικό σκορ στο γήπεδο του Μαυροβουνίου.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μαγαζιώτης, Μπάγκας Δ., Τατσέλος, Νότας, Βούκουτος (47′ Ατέσης), Κολιοφούτης, Τριάντης (81΄Τοζούλης), Μπατζέλας Ν., Χατζηλιάδης, Ακριβόπουλος, Αρσένης (76′ Ριζόπουλος).

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Αποστόλης Ευαγγέλου): Γρηγορίου, Δεμέστιχας (77′ Ντόμπρα), Πασιάς Δ., Τσιρογιάννης (89′ Χαράτσης), Μανσέ, Παπαρίζος, Μυλωνάς, Λαδάς, Κοταρέλας, Μαλλιάρας (87′ Κουβαράς), Καψάλης (46′ Καραμάνης).