ΤΟΞΟΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 2016 - 2017 - ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ

Ζαχαράκης – Χριστοδούλου σημειώσατε… «άσσος»

Σε ένα ματς με πολλά γκολ και διακυμάνσεις στο σκορ, ο Τοξότης Λάρισας πανηγύρισε την εντός έδρας νίκη με 5 – 3 απέναντι στον Μυραϊκό. Και τα πέντε γκολ από τον Ζαχαράκη για τους γηπεδούχους! Τρία από τον Χριστοδούλου για τους φιλοξενούμενους.

Τον «χορό» των γκολ στην αναμέτρηση «άνοιξαν» οι γηπεδούχοι λίγο πριν τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα. Συγκεκριμένα στο 18′ ο Ζαχαράκης με σουτ έκανε το 1 – 0. Ενώ ακριβώς στο πρώτο ημίωρο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1 – 1 με σουτ του Ηλία Χριστοδούλου.

Ωστόσο ο Τοξότης και πάλι με σουτ του Ζαχαράκη κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο παιχνίδι στο 42′. Για να «απαντήσει» ξανά ο Μυραϊκός στο 45′ και πάλι με τον Ηλία Χριστοδούλου σε 2 – 2. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Γιώργος Ζαχαράκης «χτύπησε» ξανά σημειώνοντας χατ – τρικ για το 3 – 2.

Στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης, ο συνήθης ύποπτος Ζαχαράκης πέτυχε «καρέ» τερμάτων ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4 – 2 και δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης πέτυχε ακόμη ένα γκολ για το 5 – 2. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 5 – 3 με γκολ του Ηλία Χριστοδούλου που πέτυχε και αυτός χατ – τρικ.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Μπρούτσος, Μπουρουζίκας, Τάκε Δ., Πλατσάς, Τάκε Αλ. (30′ λ.τ. Αργύρης), Σαπουνάς (77′ Φραγκογούλας), Κίτσιος, Γιαννακός, Ζαχαράκης, Τσέλα, Τσώτσος (55′ λ.τ. Γκουσγκούνης).

Μυραϊκός (Κώστας Σολωμός): Καραφέριας, Καραγιάννης, Γκερλιώτης (70′ Βαλτινός), Μάντζας (60′ Βλάνδος), Ντετζονάι, Κυριακάκης, Μπαντούλης (75′ Οικονόμου), Νέστορας, Χουσενάι, Χριστοδούλου, Ιορδανίδης.