Ζυγώνει στην κορυφή ο ασταμάτητος Δαμασιακός!

Ο Δαμασιακός χρειάστηκε μόνο ένα ημίχρονο για να επικρατήσει εύκολα του Αετού Αμυγδαλέας με 3 – 1. Η ομάδα του Χρήστου Λόλα ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και δίκαι πήρε τη νίκη. Αντίθετα, πολύ κακή ήταν η εμφάνιση της ομάδας του Ηλία Αρβανίτη, που γλίτωσε από βέβαιο διασυρμό αν λάβουμε υπ’ όψιν τα δοκάρια του Δαμασιακού στο δεύτερο μέρος.

Στο 15′  ο Μπουκουβάλας με σουτ μετά από ατομική προσπάθεια νίκησε τον γκολκίπερ Παπαϊωάννου και έκανε το 1 – 0 για τον Δαμασιακό.

Στο 30′  ο Μπουκουβάλας τροφοδότησε τον Λόλα, ο οποίος με σουτ μέσα από την  μεγάλη περιοχή έγραψε το 2 – 0 για την ομάδα του.

Στο 35′ ο Μπουκουβάλας που έκανε ότι ήθελε στον αγώνα, έκανε το πρώτο σουτ, ο Παπαϊωάννου έκανε ασταθή απόκρουση και στην επανφορά ο Μπουνιές έκανε το 3 – 0.

Στο 42′ ο Μαυρουδής μετά από εκτέλεση φάουλ του Καψούρη μείωσε 3 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δαμασιακός δεν επαναπαύθηκε. Συνέχισε να πιέζει και να χάνει ευκαιρίες με τα τρία δοκάρια του Μπουκουβάλα στο 62′, του Λόλα στο 67′ και του Μουσιάρη με μακρινό σουτ στο 71′ να είναι οι πιο χαρακτηριστικές.

Αυτή ήταν η 4η ήττα για τον Αετό Αμυγδαλέας στο πρωτάθλημα, που παρέμεινε στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Δαμασιακός (Χρήστος Λόλας): Μαστοροδήμος, Καλέσης, Μπακαΐμης, Καρακάνος, Πρατσίλας (90′ Δαλαμάγκας), Τσιάλτας, Μουσιάρης, Μπουκουβάλας, Λόλας, Μπουνιές (85′ Λέτσιος), Λούτσος (80′ Δούκας).

Αετός Αμυγδαλέας (Ηλίας Αρβανίτης): Παπαϊωάννου, Μπάγκας, Μητράκας, Παπακωστούλης, Παπαδημητρίου, Σιούτας Δ.Β. (82′ Ρόιδος), Ευαγγελούλης, Μπέλλιος, Παζάρας, Μαυρουδής, Καψούρης.