Ηττήθηκε αλλά κράτησε την 6η θέση

Την ήττα με σκορ 3 – 0 δέχθηκε ο Απόλλων Λάρισας από τον Απόλλωνα Σμύρνης στην 20η αγωνιστική της Super League 2, ωστόσο η ομάδα της Φιλιππούπολης κράτησε την έκτη θέση στη βαθμολογία, μετά και την ισοπαλία του Εργοτέλη με τη Δόξα Δράμας.

Ο Απόλλων Σμύρνης μπήκε ιδανικά στο παιχνίδι και στο 7′ άνοιξε το σκορ με τον Μαρκόφσκι, με τον Φατιόν στο 34ο λεπτό να δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους που είχαν αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος να πετύχουν και δεύτερο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ πέτυχε και τρίτο τέρμα στο 74ο λεπτό με σκόρερ των Πατράλη, ωστόσο τελείωσαν με δέκα παίκτες την αναμέτρηση για αποβολή του Φατιόν που είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Απόλλων Σμύρνης (Μπάμπης Τεννές): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Βιτλής, Λαρέα, Χουχούμης, Φατιόν, Ιριτιέρ (48′ Κολ), Πατράλης, Ιωαννίδης (71′ Κύργιας), Μαρκόφσκι (83′ Βάρκας), Μπεντινέλι.

Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Καρατάσιος (83′ Μπιμάι), Καρρίκι, Καμπέρης, Σκούπρα, Λίταινας, Ναζίμ, Νύκταρης (46′ Μπαστακός), Τασιούλης (46′ Νούσιος), Σιφναίος, Γκουστάβο.