Ηττήθηκε παρά την προσπάθεια!

Παρά την μεγάλη προσπάθεια που έκανε ο Τύρναβος, τελικά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με σκορ 3 – 2 από τον Θεσπρωτό εκτός έδρας.

Το συγκρότημα του Μίλτου Ζιάκα επέστρεψε με άδεια χέρια παρά την προσπάθεια που κατέβαλλαν οι ποδοσφαιριστές του στο σημερινό παιχνίδι.

Στο δεύτερο μέρος σημειώθηκαν όλα τα γκολ. Στο 58ο λεπτό ο Μπίκας πέτυχε το 1 – 0 για τον Θεσπρωτό, ενώ ο Τσιρλίδης που είχε μπει στο παιχνίδι ως αλλαγή ισοφάρισε στο 64ο λεπτό για τον Τύρναβο.

Προς το τέλος της αναμέτρησης και στο 82ο λεπτό, ο Πέντσας πέτυχε το 2 – 1 κι έβαλε και πάλι τους γηπεδούχους σε θέση οδηγού, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1. Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες του Μίλτου Ζιάκα, ήταν να μειώσουν σε 3 – 2 με τον Λίταινα όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Θεσπρωτός (Παναγιώτης Χατζηπέτρου): Κωνσταντάκος, Κοζάκης, Μήτσης, Καρύδης, Πανταζής, Μητσέλος, Νάκος, Στεφανίδης, Σουκρήογλου (75′ Μόκος), Τζερεμές (80′ Γεωργίου), Μπίκας (72′ Πέντσας).

Τύρναβος (Μίλτος Ζιάκας): Παπαγιάννης, Μπαρούτας (90′ Μητσογιάννης), Καρατάσιος, Καρλιάμπας, Αϊβάζης, Μπαξεβάνος, Λούγκος, Παπαχρήστος (76′ Μανιώτης), Τασιούλης, Λίταινας, Χρηστίδης (61′ Τσιρλίδης).