Ηττήθηκε στην επανέναρξη του πρωταθλήματος ο Απόλλωνας

Τη πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα της Super League 2 δέχθηκε ο Απόλλων Λάρισας που ηττήθηκε στην Άρτα από τον Καραϊσκάκη με σκορ 2 – 0.

Στην επανέναρξη του πρωταθλήματος δεν πήρε το θετικό αποτέλεσμα η ομάδα της Φιλιππούπολης, όπου και δέχθηκε τη πρώτη ήττα από την ομάδα της Άρτας.

Έτσι, το συγκρότημα του Αριάν Μπελά επέστρεψε χωρίς το θετικό αποτέλεσμα και συνεχίζει τη προσπάθεια του για το πρωτάθλημα.

Τα γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν οι Τσούτσης (13′) και Χατζηστράβος (42′), με το 2 – 0 από το πρώτο ημίχρονο να είναι και το τελικό σκορ.

Μάλιστα, ο Καραϊσκάκης Άρτας ολοκλήρωσε τον αγώνα και με δέκα ποδοσφαιριστής, καθώς ο Μασούρας αποβλήθηκε στο 76ο λεπτό…

Καραϊσκάκης (Αποστόλης Χαραλαμπίδης): Μέλκας, Παπανίκου, Καπίας, Βλάχος, Παναγιώτου (85′ Καψάλης), Μέτσε, Ψιάνος, Χατζηστράβος, Τσούτσης (60′ Μασούρας), Γυφτοκώστας (72′ Αλμπάνης), Κυβελίδης.

Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρας, Σουλιώτης (5′ λ.τρ. Κωστούλας), Καρατάσιος, Κουρτεσιώτης, Λίταινας, Χατζής, Νύκταρης (46′ Σιφναίος), Τασιούλης, Μπαλοτέλι (46′ Νούσιος), Μπαστακός.