Η Γιάννουλη «άλωσε» την έδρα της Λάρισας 2012

Για την 4η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας, η Δήμητρα Γιάννουλης επιβλήθηκε εκτός έδρας της Λάρισας 2012 με τελικό σκορ το 0 – 2.

ΧΑΤΖΗΓΡΗΓΟΡΙΟΥ - ΓΚΟΛΤΣΙΟΣ

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν την αναμέτρηση με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις. Καθώς πέτυχαν ένα πολύ γρήγορο γκολ που έκανε σαφώς πιο εύκολη τη συνέχεια. Συγκεκριμένα στο 8΄ Τάσος Χατζηγρηγορίου με σουτ από πλεονεκτική θέση έκανε το 0 – 1.

ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ - ΜΑΝΑΚΑΣ

Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου δεν υπήρχε κάτι αξιοσημείωτο με τη Γιάννουλη να κρατάει το υπέρ της προβάδισμα. Στην «επανάληψη» οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και να φτάσουν στην ισοφάριση.

ΦΛΩΡΟΣ ΠΑΝΤ. - ΧΑΤΖΗΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

Στο 54ο λεπτό, ο Κώστας Τσιάκος εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά, ο Θοδωρής Γεωργούλας έπιασε τη κεφαλιά, όμως ο Κυρανούδης ήταν σε ετοιμότητα απομακρύνοντας σε κόρνερ. Ωστόσο λίγο αργότερα είχαμε και δεύτερο γκολ στο παιχνίδι. Και πάλι από τη πλευρά της Γιάννουλης.

ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ - ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ - ΚΟΚΚΙΝΟΣ

Ο Κοταρέλας κέρδισε πέναλτι στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης από τον Βαλάντη Φλώρο, ο οποίος και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος παίκτης που το κέρδισε και δεν αστόχησε, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

ΓΚΟΛΤΣΙΟΣ - ΠΑΤΣΙΩΤΟΣ

Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για τη Λάρισα 2012 όταν στο 74΄έμειναν με εννιά παίκτες. Ο Μανάκας με τον Μάντζα βρέθηκαν στο έδαφος μετά από μία μονομαχία με τον δεύτερο να χτυπάει τον πρώτο εκτός φάσης. Όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε τη κίτρινη κάρτα στον Τάσο Μάντζα και την κόκκινη στον Παναγιώτη Φλώρο, ωστόσο η ουσία δεν αλλάζει.

dsc_0337

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, με τη Δήμητρα Γιάννουλης να πανηγυρίζει τη νίκη με 0 – 2.

ΤΣΙΑΚΟΣ - ΜΑΝΑΚΑΣ

Λάρισα 2012 (Νίκος Αργυρούλης): Γεωργούλας Θωμ., Φλώρος Β., Φλώρος Παντ., Φλώρος Παν., Γκόλτσιος (42΄λ.τ. Κόκκινος), Γεωργούλας Θοδ., Κίτσιος Π., Κίτσιος Δ. (62΄Βασιλείου), Τσιάκος, Μάντζας, Στρατής (46΄Σκέντζας).

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Κυρανούδης, Μπάρδαλης, Καραγιώργος, Εμμανουήλ, Ντούφας, Μανάκας (83΄Σινάνι), Θώμος, Κοταρέλας, Χατζηγρηγορίου Αν. (75΄Τσιαντούλης), Αμπατζίδης (55΄Σπανός), Πατσιωτός.