Η Γιάννουλη το ντέρμπι – Αύξησε τη διαφορά ο Πύρρος!

Στη κορυφή του 1ου Ομίλου διατηρήθηκε η Δήμητρα Γιάννουλης κερδίζοντας και τον Κεραυνό Δρυμού με 1 – 0 στο  ντέρμπι της 19ης Αγωνιστικής.

Νίκες και για τους Όλυμπο Γόννων, Κεραυνό Δένδρων, Πελασγιώτιδα, Πανιώνιο και Κίσσαβο Συκουρίου.

Ισοπαλία για Ακαδημία Τυρνάβου – Ιπποκράτη και Όλυμπο Αιγάνης – Δόξα Βαλανίδας.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Συκούριο 2 – 1 Βερδικούσια
Πανιώνιος 2 – 0 Κουλούρι
Δήμητρα Γιάννουλης 1 – 0 Δρυμός
Ακαδημία Τυρνάβου 1 – 1 Ιπποκράτης
Αιγάνη 2 – 2 Βαλανίδα
Δένδρα 2 – 1 Μαρμαρίνη
Σ.Σ. Ραψάνης 1 – 3 Γόννοι
Πελασγιώτιδα 3 – 1 Φιλοκτήτης Μελιβοίας

Η Βαθμολογία (19η Αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης      35 – 7   49
2. Γόννοι      42 – 14   42
3. Δένδρα      33 – 23  38
4. Πελασγιώτιδα      27 – 18   32
5. Πανιώνιος      29 – 21   32
6. Δρυμός      27 – 16   30
7. Βερδικούσια      31 – 24   26
8. Ιπποκράτης      30 – 29   25
9. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      29 – 30   25
10. Κουλούρι      19 – 31   24
11. Συκούριο      23 – 23   21
12. Μαρμαρίνη      14 – 31   16
13. Βαλανίδα      16 – 33   16
14. Ακαδημία Τυρνάβου      19 – 34   16
15. Αιγάνη      25 – 36   13
16. Σ.Σ. Ραψάνης      17 – 42   9

Η Επόμενη (20η) Αγωνιστική

Πανιώνιος 16/02 Συκούριο
Βερδικούσια 16/02 Δήμητρα Γιάννουλης
Κουλούρι 16/02 Ακαδημία Τυρνάβου
Δρυμός 16/02 Αιγάνη
Ιπποκράτης 16/02 Δένδρα
Βαλανίδα 16/02 Σ.Σ. Ραψάνης
Μαρμαρίνη 16/02 Πελασγιώτιδα
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 16/02 Γόννοι

2ος Όμιλος

Μόνος πρώτος για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική έμεινε ο Πύρρος στον 2ο Όμιλο της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, αυξάνοντας μάλιστα τη διαφορά από τοςυ «δίωκτες» του, που «στραβοπάτησαν»

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μελισσοχώρι 1 – 2 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Γλαύκη 1 – 3 Πύρρος
Υπέρεια 0 – 2 Ναρθάκι
Ραχούλα 0 – 2 Ελευθεραί
Παναγροτικός Νίκαιας 1 – 1 Βαμβακού
Προμηθέας 0 – 0 Αγ. Ανάργυροι
Βούναινα 2 – 2 Λαρισαϊκός
Γαλήνη 3 – 0 Αναγέννηση Φαρσάλων

Η Βαθμολογία (19η Αγωνιστική)

1. Πύρρος      27 – 15   40
2. Αστραπή Ν. Πολιτείας      40 – 22   38
3. Παναγροτικός Νίκαιας      39 – 22   38
4. Βούναινα      38 – 17   38
5. Υπέρεια      36 – 24   35
6. Ελευθεραί      22 – 15   33
7. Μελισσοχώρι      33 – 23   31
8. Ναρθάκι      37 – 28   28
9. Βαμβακού      27 – 28   28
10. Ραχούλα      31 – 28  26
11. Άγ. Ανάργυροι      19 – 21   22
12. Προμηθέας      18 – 27   17
13. Γαλήνη      12 – 32   14
14. Λαρισαϊκός      14 – 34   12
15. Γλαύκη      12 – 38   12
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      11 – 45   7

Η Επόμενη (20η) Αγωνιστική

Γλαύκη 16/02 Μελισσοχώρι
Αστραπή Ν. Πολιτείας 16/02 Υπέρεια
Πύρρος 16/02 Ραχούλα
Ναρθάκι 16/02 Παναγροτικός Νίκαιας
Ελευθεραί 16/02 Προμηθέας
Βαμβακού 16/02 Βούναινα
Αγ. Ανάργυροι 16/02 Γαλήνη
Αναγέννηση Φαρσάλων 16/02 Λαρισαϊκός

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...