Η Γιάννουλη το ντέρμπι, στη κορυφή του 2ου Ομίλου η Α.Ε. Βουναίνων

Η Δήμητρα Γιάννουλης ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι κορυφής του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντας με 3 – 0 τον Όλυμπο Γόννων.

Σημαντικές νίκες και για Κεραυνό Δένδρων, Πανιώνιο και Πελασγιώτιδα.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Συκούριο 0 – 0 Δρυμός
Κουλούρι 0 – 2 Ιπποκράτης
Βερδικούσια 4 – 0 Βαλανίδα
Πανιώνιος 3 – 0 Μαρμαρίνη
Δήμητρα Γιάννουλης 3 – 0 Γόννοι
Ακαδημία Τυρνάβου 1 – 2 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Αιγάνη 1 – 2 Πελασγιώτιδα
Δένδρα 2 – 1 Σ.Σ. Ραψάνης

Η Βαθμολογία (17η Αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης      33 – 7   43
2. Γόννοι      38 – 13   36
3. Δένδρα      31 – 21  35
4. Δρυμός      27 – 15   29
5. Πανιώνιος      26 – 20   28
6. Πελασγιώτιδα      21 – 16   26
7. Βερδικούσια      30 – 22   25
8. Ιπποκράτης      28 – 27   23
9. Κουλούρι      19 – 29   23
10. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      27 – 27   22
11. Συκούριο      21 – 22   17
12. Βαλανίδα      14 – 30   15
13. Ακαδημία Τυρνάβου      18 – 32   15
14. Μαρμαρίνη      12 – 29   13
15. Αιγάνη      23 – 33   12
16. Σ.Σ. Ραψάνης      15 – 36   9

Η Επόμενη (18η) Αγωνιστική

Κουλούρι 02/02 Συκούριο
Δρυμός 02/02 Βερδικούσια
Ιπποκράτης 02/02 Πανιώνιος
Βαλανίδα 02/02 Δήμητρα Γιάννουλης
Μαρμαρίνη 02/02 Ακαδημία Τυρνάβου
Γόννοι 02/02 Αιγάνη
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 02/02 Δένδρα
Σ.Σ. Ραψάνης 02/02 Πελασγιώτιδα

2ος Όμιλος

Στον 2ο Όμιλο η ομάδα των Βουναίνων ανέβηκε και πάλι στη κορυφή του Ομίλου μετά από 17 αγωνιστικές, κερδίζοντας τον Προμηθέα 2 – 0 και εκμεταλλευόμενη την ήττα του Πύρρου με 1 – 0 από το Ελευθεραί.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μελισσοχώρι 4 – 0 Ναρθάκι
Πύρρος 0 – 1 Ελευθεραί
Αστραπή Ν. Πολιτείας 2 – 0 Βαμβακού
Γλαύκη 1 – 1 Αγ. Ανάργυροι
Υπέρεια 3 – 0 Λαρισαϊκός
Ραχούλα 7 – 0 Αναγέννηση Φαρσάλων
Παναγροτικός Νίκαιας 2 – 0 Γαλήνη
Προμηθέας 0 – 2 Βούναινα

Η Βαθμολογία (17η Αγωνιστική)

1. Βούναινα      35 – 14   36
2. Παναγροτικός Νίκαιας      37 – 21   34
3. Πύρρος      22 – 14   34
4. Αστραπή Ν. Πολιτείας      34 – 18   32
5. Υπέρεια      35 – 22   32
6. Μελισσοχώρι      32 – 19   31
7. Ελευθεραί      20 – 14   30
8. Βαμβακού      26 – 26   27
9. Ναρθάκι      32 – 24   25
10. Ραχούλα      30 – 25  25
11. Άγ. Ανάργυροι      18 – 20   20
12. Προμηθέας      13 – 26   13
13. Λαρισαϊκός      14 – 33   11
14. Γαλήνη      10 – 28   10
15. Γλαύκη      11 – 38   9
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      10 – 37   7

Η Επόμενη (18η) Αγωνιστική

Πύρρος 02/02 Μελισσοχώρι
Ναρθάκι 02/02 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Ελευθεραί 02/02 Γλαύκη
Βαμβακού 02/02 Υπέρεια
Αγ. Ανάργυροι 02/02 Ραχούλα
Λαρισαϊκός 02/02 Παναγροτικός Νίκαιας
Αναγέννηση Φαρσάλων 02/02 Προμηθέας
Βούναινα 02/02 Γαλήνη

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...