Η «Μελόγουστα» το ντέρμπι, νίκες για Ανάβρα – Πύρρο!

Η Ελπίς Μεσοχωρίου ήταν η νικήτρια του ντέρμπι κορυφής του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντας με το φτωχό πλην όμως πάντα τίμιο, 1 – 0 την πρωτοπόρο ομάδα του ΠΑΟΛ Αβέρωφ, μειώνοντας τη διαφορά στον έναν βαθμό στη κορυφή.

Στον 3ο Όμιλο, Προοδευτική Ανάβρας και Πύρρος Λάρισας συνέχισαν με νίκες τη πορεία τους προς την Α΄1, τη στιγμή όπου η Δάφνη Γλαύκης κέρδισε στο ντέρμπι ουραγών τη Δόξα Ομορφοχωρίου, περνώντας στην 13η θέση των μπαράζ και βάζοντας στον πάτο την ομάδα του Ομορφοχωρίου, αν και σε ισοβαθμία.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Βαλανίδα 2 – 1 Πανιώνιος
Δένδρα 0 – 2 Καρυά
Πλατανούλια 0 – 1 Δρυμός
Συκέα 1 – 1 Ευαγγελισμός
Τοξότης Λάρισας 0 – 4 Ροδιακός
Λαρισαϊκός 7 – 1 Δολιχιακός
Μεσοχώρι 1 – 0 ΠΑΟΛ Αβέρωφ

Η Βαθμολογία (17η Αγωνιστική)

1. ΠΑΟΛ Αβέρωφ      51 – 8   40

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

2. Μεσοχώρι     43 – 19   39

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

3. Λαρισαϊκός      44 – 16   37
4. Πανιώνιος      42 – 16   33
5. Ροδιακός      41 – 27   27
6. Δρυμός      35 – 29   26
7. Βαλανίδα      22 – 21   25
8. Τοξότης Λάρισας      27 – 39   21
9. Συκέα      24 – 44   20
10. Πλατανούλια       24 – 35   17
11. Καρυά      24 – 46   15
12. Ευαγγελισμός      29 – 45   14

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

13. Δολιχιακός      20 – 57   12

————ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ————

14. Δένδρα      10 – 35   8

Η Επόμενη (18η) Αγωνιστική 

Καρυά 17/03 Πανιώνιος
Δρυμός 17/03 Βαλανίδα
Ευαγγελισμός 17/03 Δένδρα
Ροδιακός 17/03 Πλατανούλια
Δολιχιακός 17/03 Συκέα
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 17/03 Τοξότης Λάρισας
Λαρισαϊκός 17/03 Μεσοχώρι

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Στόμιο 2 – 0 Σ.Σ. Ραψάνης
Γλαύκη 2 – 1 Ομορφοχώρι
Χειμάδι 2 – 2 Παραπόταμος
Κουλούρι 0 – 3 Ανάβρα
Μαρμαρίνη 0 – 2 Πύρρος
Πυργετός 3 – 1 Νέο Περιβόλι
Πελασγιώτιδα 2 – 3 Πουρνάρι

Η Βαθμολογία (18η Αγωνιστική)

1. Ανάβρα      56 – 7   44

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

2. Πύρρος      45 – 12   42

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

3. Πυργετός     35 – 11   38
4. Σ.Σ. Ραψάνης       31 – 23    29
5. Μαρμαρίνη      23 – 22    28
6. Πουρνάρι      32 – 23   28
7. Πελασγιώτιδα       22 – 19    25
8. Κουλούρι      22 – 26   25
9. Νέο Περιβόλι      21 – 42   18
10. Στόμιο      26 – 39    17
11. Παραπόταμος      22 – 40   16
12. Χειμάδι      17 – 39   15

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

13. Γλαύκη      18 – 38   11

————ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ————

14. Ομορφοχώρι      15 – 33   11

* Η Γλαύκη έχει -6 από τη περσινή σεζόν.

Η Επόμενη (19η) Αγωνιστική 

Στόμιο 18/03 Γλαύκη
Σ.Σ. Ραψάνης 18/03 Χειμάδι
Ομορφοχώρι 18/03 Κουλούρι
Παραπόταμος 18/03 Μαρμαρίνη
Ανάβρα 18/03 Πελασγιώτιδα
Πύρρος 18/03 Πυργετός
Νέο Περιβόλι 18/03 Πουρνάρι

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...