Η μπίλια «έκατσε» στο Ναρθάκι!

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, πέντε γκολ, δύο ανατροπές, δύο δοκάρια και μία κόκκινη, το Ναρθάκι πανηγύρισε τη νίκη με 3 – 2 επί του Μυραϊκού!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν «ζεστά» την αναμέτρηση φτάνοντας δύο φορές πολύ κοντά στο γκολ. Μόλις στο 5΄ο Μπούσιος με γυριστή κεφαλιά, σημάδεψε το δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Ενώ ο ίδιος παίκτης αυτή τη φορά με σουτ στο 20΄είχε και δεύτερο δοκάρι!

Όμως στη τρίτη του μεγάλη ευκαιρία το Ναρθάκι κατάφερε να βρει τον στόχο. Στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, ωραία ατομική ενέργεια του Παλαμίδα και γύρισμα στον Σιδηρόπουλο, και ο τελευταίος με κεφαλιά σκόραρε για το 1 – 0.

Ο Μυραϊκός ωστόσο δεν πτοήθηκε από τον ρυθμό των αντιπάλων του και κατάφερε, πετυχαίνοντας δύο γκολ να φέρει τα πάνω – κάτω στο ματς. Μάλιστα το παιχνίδι έδειχνε να «στραβώνει» εντελώς για τους γηπεδούχους, όταν έμειναν με δέκα παίκτες στο 56΄λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Αγγελάκη.

Όπως αποδείχθηκε όμως, αυτό λειτούργησε… ευεργετικά για τους ποδοσφαιριστές του Ναρθακίου. Αφού με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, ο Τσούλης σέντραρε και ο Παπαθανασίου με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2 – 2. Και δεν σταμάτησαν εκεί.

Καθώς οι γηπεδούχοι οχτώ λεπτά αργότερα έκαναν και αυτοί με τη σειρά τους την… ανατροπή, όταν ο Σιδηρόπουλος με σουτ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, διαμορφώνοντας το 3 – 2, δίνοντας παράλληλα και τη νίκη στην ομάδα του.

Τέλος, η διοίκηση και οι ποδοσφαιριστές της ομάδας εύχονται στον ποδοσφαιριστή της ομάδας, Κώστα Θάνο ο οποίος αρραβωνιάστηκε χθες, Σάββατο, τα καλύτερα για την οικογένεια του και καλά στέφανα.

Α.Ο. Ναρθακίου 1971: Αποστολάκης, Καπετάνος (46′ Βαΐτσης), Λελεντζής, Αγγελάκης, Μπακογιάννης, Μπούσιος, Τσούλης Δ., Σιδηρόπουλος (85′ Κατσικόπουλος), Τσούλης Αθ., Παπαθανασίου, Παλαμίδας (70′ Λάμπρου).