Η νίκη ήρθε από νωρίς!

Από το πρώτο ημίχρονο «κλείδωσε» το τρίποντο στο σημερινό παιχνίδι ο Ηρακλής Πλατανουλίων, όπου επικράτησε της Βερδικούσιας στο γήπεδο του για τη 18η στροφή του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Έτσι, με τη σημερινή νίκη το συγκρότημα του Γιάννη Νινίκα έφθασε τους είκοσι έξι βαθμούς, ενώ το σύνολο του Κώστα Μπακλαβά έμεινε μόλις στους δέκα πέντε βαθμούς, έπειτα και από αυτή την αγωνιστική.

Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης η Βερδικούσια είχε τη πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Ο Σοφοκλής Καρκατσέλας εκτέλεσε κόρνερ και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Ωστόσο, η απάντηση από τα Πλατανούλια, ήρθε με γκολ! Ο Γιάννης Τσοπάνογλου εκ των πρωταγωνιστών σήμερα πέτυχε το 1 – 0 στο 20ο λεπτό με σουτ από θέση βολής, ενώ δέκα λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Γιάννη Νινίκα, με εξαιρετικό τελείωμα έπειτα από κάθετη πάσα του Γιώργου Ματράκη.

Μάλιστα, στο 35ο λεπτό ο Ηρακλής Πλατανουλίων ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Βάιο Λάζο ύστερα από νέα πάσα του Γιώργου Ματράκη.

Τέλος, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν κατά κύριο λόγο με τους Μάκη Πανταζή και Δημήτρη Μιχαλέ, ωστόσο το 3 – 0 έμεινε μέχρι τέλους και τα Πλατανούλια πανηγύρισαν ακόμη μία εντός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Πασάλογλου, Κέβιν, Καρκατζιάς, Ματράκης Κ., Λάζος Αν., Τσάτσος, Ζαμπόγιας, Λάζος Β. (67′ Κερίμι Γ.), Γεωργούλας (55′ Άλμπαν), Ματράκης Γ., Τσοπάνογλου Ι.

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Νυχτερίδας (46′ λ.τ. Δαούλας), Μάνης, Στατήρης, Μούμος, Φραγκογούλας, Δίχρης, Οικονόμου, Καρκατσέλας, Χατζής (46′ Πανταζής), Μιχαλές, Ζερδαλής Σπ. Δ. (75′ Μπαρούτας).