Η νίκη ήρθε από νωρίς!

Στην επιστροφή του Θανάση Παλάσκα στους αγωνιστικούς χώρους, το Μαυροβούνι πανηγύρισε μία πολύ σπουδαία εντός έδρας νίκη, εκεί όπου επικράτησε του Κιλελέρ με 2 – 0 για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄1 ΕΠΣΛ!

Οι «πετεινοί» χάρη σε γκολ των Αρσένη Μπάγκα και Θανάση Παλάσκα, κέρδισαν την ομάδα του Δημήτρη Δανιλούλη κι έτσι αναρριχήθηκαν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας έχοντας είκοσι έξι βαθμούς.

Αντίθετα, το Κιλελέρ που προσπάθησε σήμερα για τη νίκη και το θετικό αποτέλεσμα, δεν τα κατάφερε κι έτσι συνεχίζει στη δεύτερη θέση έχοντας τριάντα ένα βαθμούς.

Στο 14ο λεπτό ο Δημήτρης Πεζής τροφοδότησε τον Αρσένη Μπάγκα μετά από ωραία ατομική προσπάθεια και ο τελευταίος με πλασέ «άνοιξε» το σκορ κι έκανε το 1 – 0 για το Μαυροβούνι.

Έξι λεπτά αργότερα, ο Θανάσης Παλάσκας βρέθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή και σούταρε με γυριστό σουτ, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα των φιλοξενουμένων και οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους.

Ακόμη, στο 85ο λεπτό η ομάδα του Λάζαρου Αγγλόπουλου θα μπορούσε να είχε πετύχει και τρίτο τέρμα, όμως η ευκαιρία του Θανάση Παλάσκα από κοντά σταμάτησε δύο φορές στο δοκάρι της εστίας του Κιλελέρ.

Πάντως, οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα με τους Κώστα Νεστορίδη, Νίκο Φαρμάκα και Νίκο Βράκα, όμως το 2 – 0 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Γερμάνης, Μπάγκας Δ. (46′ Σιδέρης), Σαπιός, Μαντζαφούλης, Κολιοφούτης, Ακριβόπουλος (75′ Χατζής), Πεζής, Παλάσκας (89′ Ριζόπουλος), Μπατζέλας, Τριάντης (89′ Νότας), Μπάγκας Αρσ.

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Παπαρσένης, Παλάσκας, Κοκότσικας, Νεστορίδης, Γουρνάρης, Βράκας, Παπαδημητρίου, Κολοβός, Ζιόμπουρας Απ., Φαρμάκας (65′ Κασσιός), Τζατζάκης.