Η νίκη ήρθε στην επανάληψη!

Το «2χ2» πέτυχε η Λάρισα ’88 σήμερα το απόγευμα, καθώς έφυγε από το γήπεδο του Κουλουρίου με τους τρεις βαθμούς, κερδίζοντας τους Καλαρρύτες με 2 – 0 για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ΕΠΣΛ.

Το συγκρότημα του Λάζαρου Λαζαρίδη κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να πάρει τη πολυπόθητη νίκη κι έτσι έφθασε τους έξι βαθμούς, με τους «βυσσινί» να μοιράζονται τη πρώτη θέση με την Αιγάνη. Από την άλλη, οι Καλαρρύτες δεν έχουν πάρει ακόμη κάποιο βαθμό μετά και το πέρας της 2ης αγωνιστικής.

Στο 50ο λεπτό του αγώνα ο Σαμαράς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι «άνοιξε» το σκορ για τη Λάρισα ’88, ενώ προς το τέλος της αναμέτρησης ο Αποστολόπουλος «κλείδωσε» το τρίποντο με ιδανικό τελείωμα.

Λάρισα ’88 (Λάζαρος Λαζαρίδης): Στεφούδης, Κολώνας, Γεράσης, Τσούγγαρης, Κωνσταντίνου Γ., Τζήμας (87′ Γεωργούλας), Ναστούδης, Κοτολόσης, Κωνσταντίνου Β. (90+2′ Λεωνιδάκης), Σαμαράς, Μακρυνίκας (90+1′ Φύλογλου).