Η νίκη ήρθε στο φινάλε…

Την εντός έδρας νίκη με 3 – 2 πήρε ο Πυργετός απέναντι στη Λάρισα ’88 κι έτσι συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας με τον Ηρακλή Χάλκης.

Οι «βυσσινί» του Δημήτρη Αλεξίου έφθασαν τους δέκα βαθμούς με αυτή τη νίκη, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Χρήστου Διαμαντή παρά τη προσπάθεια για θετικό αποτέλεσμα ηττήθηκε και έμεινε στον ένα βαθμό και την ενδέκατη θέση της βαθμολογίας.

Στο 43ο λεπτό ο Φρέντυ πέτυχε το 1 – 0 για τον Πυργετό και δύο λεπτά μετά, ο Καραγιώργος από θέση βολής έφερε ξανά το ματς στα ίσια με το 1 – 1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 62ο λεπτό ο Γιώργος Βάρσος έβαλε ξανά τον Πυργετό μπροστά στο σκορ, ενώ τη νέα ισοφάριση του σκορ πέτυχε ο Νάστος με κεφαλιά στο 67′ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τσίντζου.

Τη νίκη στην ομάδα του Δημήτρη Αλεξίου έδωσε ο Γκανάβας με γκολ που σημείωσε στο 80ο λεπτό του παιχνιδιού και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό, 3 – 2!

Αναγέννηση Πυργετού (Δημήτρης Αλεξίου): Παναγιωτόπουλος, Καμάμι, Φρέντι, Καραβάνας (65′ Δημόπουλος), Κατσιάβας, Τσιάρας, Ρακίπι Άγγ., Βάρσος, Ρακίπι Ν. (46′ Ταπαπάς), Γκανάβας, Σινάνι.

Λάρισα ’88 (Χρήστος Διαμαντής): Χάμος, Μάλλιαρης, Κωνσταντίνου Β., Αλεξανδρής (42′ Κωνσταντίνου Γ.), Νάστος, Τσιλιλής, Καραγιώργος, Τέμας (84′ Κούκος), Μακρής (62′ Τζήκας), Τσίντζος (67′ Χαμαρτζής), Τζαφάλιας.