Η Ομόνοια «χτυπάει» δυο φορές!

Η Ομόνοια με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε με 2 – 0 εντός έδρας του Αστέρα Νέου Περιβολίου για την 11η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

img_0070

Έτσι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη νίκη και ταυτόχρονα μία βαθμολογική «ανάσα» καθώς έφτασαν τους 9 βαθμούς και είναι στην προτελευταία θέση, μειώνοντας τη διαφορά από το… Νέο Περιβόλι, το οποίο είναι στη 10η θέση με 11 βαθμούς.

img_0049

Στο πρώτο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να βρουν τρόπο να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των δύο ημιχρόνων χωρίς να υπάρχει σκορ.

img_0063

Στην «επανάληψη» τώρα οι παίκτες της Ομόνοιας παρουσιάστηκαν πιο ουσιαστικοί. Και στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Βούκουτος με σουτ μέσα από την περιοχή, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ κάνοντας το 1 – 0.

img_0065

Οι γηπεδούχοι πίεζαν και «άγγιξαν» το δεύτερο γκολ λίγο αργότερα, όμως το σουτ του Μάριου Μούτσα απομάκρυνε ο Κοτσιανούλης με τη βοήθεια του δοκαριού. Για να φτάσουμε στο 90′ όταν ο Μωυσιάδης με σουτ έξω από τη περιοχή έκανε το τελικό 2 – 0 για την Ομόνοια.

Ομόνοια (Λάζαρος Λαζαρίδης): Κουτσογιαννούλης, Πατέτσιος, Τριανταφύλλου, Μπομπότης, Μούτσα, Δάλλας, Τανός (46′ Μωυσιάδης), Πλίτσης (65′ Μπράτσος), Γκούτρας (89′ Λόης), Μπέτσης, Βούκουτος.

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Δημήτρης Κοτσανούλης): Κοτσιανούλης, Σκλαβενίτης, Διάλλας, Κόκκινος, Χρόνης, Νασιούλας, Παπανικολάου, Λιντέρης, Τζέκα, Μαμαλούδης, Μπαλούλης.