Η πρώτη νίκη του Τυρνάβου ήρθε στον Αμπελώνα

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας πανηγύρισε ο Τύρναβος στην έδρα του Αμπελωνιακού με το ευρύ 4 – 1.

Το συγκρότημα των Καμάκα – Καπελιάνη πήρε τους πρώτους του τρεις βαθμούς στο γειτονικό ντέρμπι με τον Αμπελωνιακό, αφήνοντάς τον στην «ούρα» του βαθμολογικού πίνακα χωρίς βαθμολογική συγκομιδή στις πρώτες δύο αγωνιστικές της «μεγάλης» κατηγορίας.

Το σκορ για τους Τυρναβίτες άνοιξε στο 20ο λεπτό ο Κώστας Χατζής μετά από ασσίστ του Θοδωρή Γανού. Δύο λεπτά αργότερα ο Πίρε «διπλασίασε» τα τέρμα της ομάδας του Τυρνάβου, στέλνοντας τις δύο ομάδες με δύο τέρματα διαφορά στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 51′ ο Κουδέρης κέρδισε πέναλτι και ο Χατζούλης από την άσπρη «βούλα» του πέναλτι δεν αστόχησε για το 1 – 2.

Στο 85′ ο Στέφανος Πρισακάρου σκόραρε με σουτ μέσα στη μεγάλη περιοχή του Αμπελωνιακού, ενώ το κερασάκι στη τούρτα έβαλε ο Πίρε με όμορφο τελείωμα στο 89ο λεπτό.

Αμπελωνιακός (Μιχάλης Μαλαμάς): Βραζιτίκος, Γκιόνα, Πάνου, Δαλακώνης, Αλεξόπουλος Αχ., Χατζούλης, Αλεξόπουλος Στ., Αλεξανδρής (81′ Βούκιας), Κατσής (85′ Αντύπας), Καρυπίδης (76′ Κυρίτσης), Κουδέρης (88′ Χαδούλης).

Τύρναβος (Γιώργος Καμάκας – Χρήστος Καπελιάνης): Φαρμάκας, Νικολακούλης, Αυλογιάρης, Παπαδόπουλος, Κατσαρός, Γανός, Βερύκοκος, Μανακούσης, Μπλατσέρι, Χατζής, Πίρε.

Μπουρουζίκας, Ντελέζος Θ., Παπαγεωργίου.