Θα μας τρελάνει αυτός ο Βούκουτος

Την… «υπογραφή» του έβαλε «φαρδιά – πλατιά» ο Βούκουτος στη πρεμιέρα της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, καθώς με χατ – τρικ οδήγησε την Ομόνοια στη νίκη με 5 – 0 επί της Δόξας Αρμενίου.

img_1643

Στο πρώτο ημίχρονο και ενώ όλα έδειχναν πως οι παίκτες θα πήγαιναν στην ανάπαυλα χωρίς σκορ είχαμε ανατροπή «σκηνικού». Στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης ο Βούκουτος αφού πήρε πάσα από τον  Μπέτση στην πλάτη της άμυνας πλάσαρε σωστά για το 1 – 0.

img_1655

Μάλιστα ο ίδιος παίκτης «χτύπησε» ξανά στην «επανάληψη». Στο 53΄ο Βούκοτος πήρε πάσα από τον Πατέτσο από τα δεξιά, πλάσαρε και πάλι σωστά διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας αλλά και τα προσωπικά του γκολ.

img_1659

Στο 64ο λεπτό, τη «σκυτάλη» στα γκολ πήρε ο Μπέτσης. Ο οποίος πέρασε όποιον αντίπαλο βρήκε μπροστά του και δεν αστόχησε ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0. Στα… «καπάκια» οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν κι άλλο γκολ.

img_1665

Ο Μπέτσης εκτέλεσε κόρνερ και ο Τριανταφύλλου από κοντά έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο σκορ για την Ομόνοια κάνοντας το 4 – 0 στο 65΄. Τον τελευταίο λόγο στο ματς είχε ο… Βούκουτος. Στο 85΄ο Δανιλούδης τους πέρασε όλους, έδωσε στον κενό χώρο για τον Βούκουτο, ο οποίος δεν αστόχησε σημειώνοντας χατ – τρικ και το τελικό 5 – 0.

img_1668

Ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης έχει μπει πολύ ζεστά στη σεζόν, αφού στο ματς κυπέλλου με τους Αμπελόκηπους είχε πετύχει τέσσερα γκολ!