Θα μπορούσε να πετύχει και περισσότερα…

Ακόμη μία νίκη πέτυχε ο Σμόλικας Φαλάνης σήμερα το μεσημέρι, καθώς κέρδισε με 2 – 0 τον Αστέρα Τυρνάβου στο Δημοτικό γήπεδο της Φαλάνης.

Οι «πράσινοι» παρουσιάστηκαν από το πρώτο μέρος αποτελεσματικοί και με δύο τέρματα (25′ & 28′) σημείωσε ακόμη μία σημαντική νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Ανδρέα Τσιρβούλη. Ο Γιώργος Κακαβίτσης ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι, όμως δεν σκόραρε, καθώς η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Αστέρα Τυρνάβου.

Δέκα λεπτά μετά, ήρθε το 1 – 0 για το συγκρότημα του Χρήστου Χατζηλιάδη με εύστοχο πέναλτι αυτή τη φορά του Κώστα Κολοβού.

Λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι «πράσινοι» έκαναν το 2 – 0. Οι Δημήτρης Μητρακούλης, Ανδρέας Τσιρβούλης και Βασίλης Σκούπρας συνδυάστηκαν εξαιρετικά και ο τελευταίος έκανε τη σέντρα, όπου με κεφαλιά «ψαράκι» ο Γιώργος Κακαβίτσης δεν άφησε πολλά περιθώρια στον αντίπαλο πορτιέρο κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενουμένων.

Μάλιστα, ο Σμόλικας απώλεσε και σημαντικές ευκαιρίες με τους Ανδρέα Τσιρβούλη, Σάκη Δάσσιο και Γιώργο Κακαβίτση στο σημερινό παιχνίδι με τον Αστέρα Τυρνάβου.

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Μανακούσιος (60′ Δολιάνης), Μητρακούλης (65′ Παπαδάμος), Κολοβός Κ., Τανάγιας Χρ., Κολοβός Χρ., Τσιρβούλης, Κόκρας, Σκούπρας, Δάσσιος (80′ Ζιώγας), Κακαβίτσης.