Θεοχάρη(κε) στο τέλος!

Ο Αετός Μακρυχωρίου κατάφερε να πάρει μία πολύ σημαντική νίκη ενόψει συνέχειας, επικρατώντας εκτός έδρας με 2 – 1 της Λάρισας 2012. «Χρυσός» σκόρερ ο Γιώργος Θεοχάρης στο 90′, ο οποίος είχε πετύχει και το πρώτο γκολ.

ΘΕΟΧΑΡΗΣ - ΣΚΕΝΤΖΑΣ Π.

Με τους τρεις πόντους που πρόσθεσε το Μακρυχώρι στην βαθμολογία του, έφτασε τους 14 βαθμούς συνολικά και βρίσκεται στην 14η θέση του πρωταθλήματος. Από την άλλη η Λάρισα 2012 παρέμεινε στους 15 βαθμούς και την 12η θέση.

ΚΙΤΣΙΟΣ Δ. - ΜΑΝΤΖΑΡΗΣ - ΜΑΝΤΖΙΑΡΗΣ

Οι φιλοξενούμενοι ήταν απειλητικοί στο ξεκίνημα της αναμέτρησης δημιουργώντας την πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία στο 9′. Ωραίος συνδυασμός παικτών του Αετού Μακρυχωρίου, όμως ο Γκαμπέτας δεν μπόρεσε από θέση βολής να βρει δίχτυα.

ΤΖΙΚΑ Ι. - ΦΛΩΡΟΣ Β.

Η… «απάντηση» των γηπεδούχων ήρθε μόλις τρία λεπτά αργότερα. Φάουλ του Κώστα Τσιάκου και κεφαλιά του Θοδωρή Γεωργούλα, όμως η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Βαγγέλη Πουτσιάκα.

ΤΕΑΣ - ΦΛΩΡΟΣ ΠΑΝΤ. - ΤΖΙΚΑ Ι.

Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου στο ματς, η Λάρισα 2012 κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Όταν ο Βαγγέλης Φλώρος με σουτ από πλεονεκτική θέση, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του.

ΚΙΤΣΙΟΣ Δ. - ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ - ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΘΟΔ.

Όμως το Μακρυχώρι ευτύχησε να μπει γρήγορα και πάλι στο ματς. Στο 25ο λεπτό, ο Γιώργος Θεοχάρης με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Τίκου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1 το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, όλα έδειχναν… ισοπαλία. Μέχρι όμως να φτάσουμε στο 90′. Καθώς στο συγκεκριμένο λεπτό, από φάουλ του Γιώργου Τίκου, με κεφαλιά και πάλι ο Γιώργος Θεοχάρης σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 1 – 2.

ΛΑΡΙΣΑ 2012 2016 - 17 ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Λάρισα 2012 (Νίκος Αργυρούλης): Γεωργούλας Θωμ., Κίτσιος Π., Φλώρος Β., Φλώρος Παντ., Φλώρος Παν., Σκέντζας Π., Κίτσιος Δ., Γεωργούλας Θοδ., Σκέντζας Ευάγγ. (48′ Στρατής), Τσιάκος, Μάντζας (65′ Κόκκινος).

ΜΑΚΡΥΧΩΡΙ 2016 - 17 ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Αετός Μακρυχωρίου (Γιάννης Μπουρνάκας): Πουτσιάκας, Καρβούνης (72′ Τζίκα Ντ.), Χριστιανίδης, Δάσσιος, Τίκος, Παυλόπουλος, Γκαμπέτας, Μάντζαρης, Θεοχάρης (90′ Στογιάννης), Τέας, Τζίκα Ι. (60′ Αργύρης).